معاون وزیر:

قرار نیست آموزش‌دهنده‌های نهضت‌ سوادآموزی توسط وزارتخانه استخدام شوند

باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور: آموزش دهنده‌های نهضت هیچ گونه رابطه سازمانی و استخدامی با ما ندارند./ قرار نیست این نیروها استخدام رسمی وزارتخانه شوند و تعهد جدید ایجاد شود./ به هر میزان که آموزشیاران ما بازنشسته شده اند اقدام به خرید خدمت از بخش غیردولتی کرده‌ایم.

به گزارش عیارآنلاین، علی باقرزاده  درباره وضعیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی اظهار کرد: آموزشیار شخصی است که در آزمون سازمان شرکت کرده و پذیرفته شده است؛ این افراد پس از طی مراحل گزینش در دوره های آموزشی شرکت و به طور مستمر با ما همکاری می کنند.

وی افزود: در سال ۹۰، ۴۰ هزار نفر از این طریق جذب سازمان نهضت سواد آموزی شدند و اکنون چندسالی است که جذب نیرو به این روش انجام نشده است.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه از سال ۹۰ به بعد که افراد جذب شده طبق قانون تعیین وضعیت شدند، سیاست سازمان با الهام از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه دولت بر همکاری با بخش غیردولتی قرار گرفته است گفت: به هر میزان که آموزشیاران ما بازنشسته شده اند اقدام به خرید خدمت از بخش غیردولتی کرده‌ایم.

باقرزاده افزود: بر این اساس بهای آموزش تمام شده به یک بیسواد را محاسبه و به آموزش دهنده ها در قبال آموزش دادن به یک نفر پرداخت کرده ایم. در واقع این افراد عنوان “آموزش دهنده” را دارند و با “آموزشیاران” متفاوت هستند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش دهنده ها هیچ گونه رابطه سازمانی با ما ندارند گفت: این افراد از طریق شرکت هایی معرفی می شوند که با ما قرار داد دارند و ما به شرکت ها حق الزحمه، حق بیمه، هزینه اجاره کلاس و سود شرکت ها را نیز پرداخت می کنیم و شرکت ها موظف هستند امکانات آموزشی را فراهم کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قوانین متعددی در کشور وجود داردکه به ما تکلیف می کند از ظرفیت بخش غیر دولتی استفاده کنیم اظهار کرد: قرار نیست این نیروها استخدام رسمی وزارتخانه شوند و تعهد جدید  ایجاد شود، در حالی که به نشانه اعتراض در مقابل مجلس تجمع می کنند. ما بر اساس قوانین موجود عمل می کنیم.

به گفته وی سالانه حدود ۵۰ هزار آموزش دهنده با نهصت سوادآموزی همکاری می کنند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: