رئیس دانشگاه تهران مطرح کرد؛ توسعه شبکه دانشجویی دانشگاه‌های ایران و روسیه

رئیس دانشگاه تهران گفت: در راستای افزایش همکاری‌های علمی و آموزشی ایران و روسیه، پیشنهاد می‌کنم توسعه شبکه دانشجویی دانشگاه‌های دو کشور نیز در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش عیارآنلاین،  محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در اجلاس سالیانه رؤسای دانشگاه‌های برتر دو کشور ایران و روسیه در باغ نگارستان دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت‌های مشترک دانشگاه‌های ایران و روسیه در حوزه‌های مختلف مهندسی هوا فضا و مواد، زبان فارسی و روسی، پتروشیمی، مهندسی نفت و گاز و تبادلات علمی و آموزشی گفت: پیشرفت‌های بسیاری در زمینه تعاملات علمی و آموزشی داشته‌ایم ولی این پیشرفت‌ها از حد انتظار کمتر بوده و لازم است تلاش بیشتری برای توسعه همکاری‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: حل مشکلات جهان بدون همکاری‌های بین‌المللی امکان‌پذیر نیست و قطعاً همکاری بین دانشگاهی علاوه بر توسعه دیپلماسی علمی در توسعه مراکز تحقیقاتی نیز موثر است.

نیلی احمدآبادی اضافه کرد: توسعه علم و فناوری بدون توسعه همکاری‌های بین‌المللی تقریباً غیرممکن است و باید توسعه همکاری‌های بین دانشگاهی افزایش یابد.

* سیاست‌های کلی دانشگاه تهران برای پاسخ به چالش‌های حوزه علم و آموزش

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه این دانشگاه یک دانشگاه جامع و نماد آموزش عالی ایران است، عنوان کرد: آموزش عالی ایران توسعه همکاری‌های بین‌المللی و گفت‌وگو بین ملت‌ها را از اولویت‌های خود می‌داند.

وی افزود: حضور بیش از ۹۵۰ دانشجو در دوره‌های مشترک و بیش از ۱۵۰۰ دانشجو در دوره‌های کوتاه مدت از حدود ۶۰ کشور و توسعه دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های معتبر جهان از اقدامات دانشگاه تهران است.

نیلی احمدآبادی ادامه داد: ایجاد مراکز پژوهشی همگرا و مشارکت در تخصیص آزمایشگاه‌های ملی در راستای همکاری با نهادهای مختلف کشور در دستور کار دانشگاه تهران است، علاوه بر این توسعه پردیس مرکزی دانشگاه تهران از ۲۱ هکتار به ۵۲ هکتار در قلب پایتخت نمادی دیگر از سیاست این دانشگاه در تبدیل شدن به یک دانشگاه کارآفرین به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه تهران گفت: در راستای افزایش همکاری‌های علمی و آموزشی ایران و روسیه، پیشنهاد می‌کنم توسعه شبکه دانشجویی دانشگاه‌های دو کشور نیز در دستور کار قرار گیرد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: