تحصیل ۱۱ درصد دانشجویان کشور در دانشگاه‌ها و موسسات غیرانتفاعی

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: ۱۱ درصد کل دانشجویان کشور در ۳۵۸ موسسه و دانشگاه ما تحصیل می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، علی آهون منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: قرار بود تا انتهای برنامه چهارم توسعه تعداد دانشجویان ما به ۴۵۰ هزار نفر برسد اما به دلایل مختلفی مثل رقابت‌های درون گروهی تنها به ۵۳ درصد این تعداد دانشجو رسیدیم.

وی درباره توجه به افزایش سریع تعداد دانشگاه‌های غیرانتفاعی در طول برنامه پنجم ادامه داد: در این برنامه طی مدت کوتاهی به تعداد ۳۵۸ موسسه و دانشگاه غیرانتفاعی با ۴۳۰ هزار دانشجو رسیدیم که چنین جمعیتی معادل ۱۱ درصد کل دانشجویان کشور است.
آهون منش با اشاره به جابجایی آمار و ارقامی که از سوی نهادهای مختلف برای نسبت میزان دانشجویان اعلام می شود، اظهار داشت:هرچند که نهادهای مختلف آمار فوق را بین ۹٫۵ تا ۱۱ درصد می دانند اما مطابق آمار اعلام شده از سوی اتحادیه، ۱۱ درصد کل جمعیت دانشجویی کشور در اختیار دانشگاههای غیر دولتی و غیرانتفاعی است.
رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعی بیان کرد: بدون شک ظرفیت عظیمی برای پذیرش دانشجو در این موسسات وجود دارد و دولت قائدتا باید براساس برنامه های فرودست و فرادست که مکلف به انجام آن است به بخش خصوصی و این ظرفیت عظیم بهای بیشتری دهد.
وی یادآور شد: تمامی موسسات و دانشگاههای غیردولتی و غیرانتفاعی با به کارگیری اعضای هیات علمی و تعداد زیادی کارمند، کمک دولت و سرمایه گذاری مردم شکل گرفتند و حتی یک ریال هم از بیت المال استفاده نکرده اند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: