در نامه‌ای به رئیس‌کل بانک مرکزی درخواست شد؛

آمار عملکرد بانک‌ها در اعطای وام ازدواج را شفاف کنید

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، خواستار ارائه آمار دریافت وام ازدواج، تعداد وام ازدواج ۱۰ میلیونی پرداخت‌شده به متقاضیان به تفکیک هر بانک و همچنین برخورد با بانک‌های متخلف شد.

وام ازدواجبه گزارش عیارآنلاین، مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در نامه‌ای رسمی به رئیس کل بانک مرکزی، خواستار ارائه آمار صف دریافت وام ازدواج، تعداد وام ازدواج ۱۰ میلیونی پرداخت‌شده به متقاضیان به تفکیک هر بانک و همچنین برخورد با بانک‌های متخلف شد. متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سیف، رئیس کل محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با توجه به مصوبات کمسیون اعتباری بانک مرکزی در تاریخ  ۳۰ تیرماه سال جاری، بانک‌ها موظف به اعلام آمار صف دریافت وام ازدواج و تعداد وام ازدواج ۱۰ میلیونی پرداخت‌شده به متقاضیان، به بانک مرکزی شدند.

بر این اساس، از جنابعالی به عنوان ریاست بانک مرکزی تقاضا می‌شود تا آمار عملکرد بانک‌ها در زمینه‌ی اعطای وام ازدواج را به تفکیک هر بانک از طریق سامانه بانک مرکزی به اطلاع عموم مردم برسانید.

با توجه به آمار اخیر منتشرشده در خصوص وضعیت نابسامان منابع قرض‌الحسنه مردم در نظام بانکی که برخلاف قوانین نظام بانکی کشور تخصیص یافته است، مردم بایستی از این وضعیت اطلاع داشته باشند تا در مورد سپرده‌گذاری قرض‌الحسنه در بانک‌هایی که از این منابع به بهترین شکل استفاده می‌نمایند، تصمیم‌گیری نمایند.

عدم اقدام بانک مرکزی در شفاف‌سازی اطلاعات بانک‌ها در خصوص نحوه اعطای وام ازدواج، و همچنین میزان منابع و مصارف قرض‌الحسنه، این شائبه را ایجاد می‌کند که این نهاد مخالف اعطای وام ازدواج ۱۰ میلیونی به زوج‌های جوان به بهترین شکل است و قصدی برای جریمه بانک‌های متخلف در این زمینه ندارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: