۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۵

احتمال بهره‌برداری کلی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تا پایان ٩۶

وزیر نفت گفت: در صورت تأمین مالی و رفع مشکلات، تا پایان سال ٩۶ شاهد بهره‌برداری کلی پالایشگاه ستاره خلیج فارس خواهیم بود.

به گزارش عیارآنلاین، منطقه خلیج فارس، بیژن نامدار زنگنه امروز در آیین بهره‌برداری رسمی از واحد تقطیر فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور انجام شد، اظهار کرد: این طرح ملی جزو اولویت‌های کشور است که با بهره‌برداری کامل از آن کشور از واردات بنزین بی‌نیاز می‌شود.

وی افزود: با جدیت و پیگیری وزارت نفت و همه سهامداران و حمایت دولت به‌زودی شاهد بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه با تولید روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ۴، چهار و نیم میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴، روزانه یک میلیون لیتر نفت سفید یورو ۴ و یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع (الپیجی) یورو ۴ خواهیم بود.

زنگنه ادامه داد: با ظرفیت تولید روزانه ٣۶ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ۴ و ۵ مجموع تولید بنزین در کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

وزیر نفت همچنین اعلام کرد: فرآوردههای تولیدی این پالایشگاه همگی استاندارد یورو ۴ و ۵ خواهند داشت و با تکمیل این پالایشگاه ایران به جرگه صادرکنندگان بنزین می‌پیوندد.

وی اضافه کرد: با تلاش‌های انجام‌شده و تزریق منابع مالی و ورود تجهیزات فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس با بیش از ٩٣ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال وارد مدار تولید خواهد شد.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه تا پایان امسال بقیه فازها به ترتیب به فاصله هر شش ماه وارد مدار تولید می‌شود و تا پایان سال ٩۶ شاهد بهره‌برداری از کل این طرح در صورت تأمین مالی و رفع مشکلات خواهیم بود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: