۲۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹

ایتالیایی‌ها خواهان سرمایه گذاری در پتروشیمی جم هستند

ایتالیایی‌ها با ابراز تمایل برای سرمایه گذاری در ساخت ٢ واحد PDH و PP پتروشیمی جم اظهار امیدواری کردند در آینده نزدیک در این زمینه تفاهم‎نامه امضا کنند.

به گزارش عیارآنلاین، جمعی از سرمایه گذاران بزرگ ایتالیایی با حضور در مجتمع پتروشیمی جم درباره سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران با مدیران این مجتمع رایزنی و گفتگو کردند.

هدف این گروه از سرمایه گذاران ایتالیایی از حضور در ایران، بررسی زمینه‌های سرمایه گذاری در حوزه نفت و پتروشیمی ایران از طریق بانک‌های بزرگ اروپایی است.

سید حسین میرافضلی، مدیرعامل پتروشیمی جم در این نشست با استقبال از سرمایه گذاری ایتالیایی ها در صنعت پتروشیمی ایران گفت: قصد داریم فعالیت‌های خود را در حوزه‎های مختلف توسعه دهیم به همین دلیل هم علاقه‎مند به همکاری با سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد واحدهای جدید در شرکت هستیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی شرکت پتروشیمی جم برای احداث ٢ واحد PDH و PP حضور سرمایه‎گذاران خارجی در صنعت پتروشیمی ایران را فرصت مناسبی برای این اقدامهای توسعه ای دانست و گفت: آماده تامین ضمانت‌های لازم برای سرمایه گذاران خارجی هستیم تا آسوده خاطر در سرمایه گذاری کنند.

مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به تجربه مناسب گذشته در همکاری با ایتالیایی‌ها از جمله در فولاد مبارکه اصفهان که منجر به سود متقابل دو طرف ایرانی و ایتالیایی شد، اظهار امیدواری کرد این تجربه این بار در پتروشیمی جم تکرار شود.

ارنستو پائولیو، سرپرست گروه سرمایه گذاران ایتالیایی نیز با اظهار خرسندی از حضور در پتروشیمی جم آمادگی خود را برای فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران اعلام کرده و افزود: حاضریم برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران از بانک‌های بزرگ اروپایی نیز استفاده کنیم تا یک همکاری بلند مدت با شما را آغاز کنیم.

وی افزود: ما از پیشنهاد شما برای سرمایه گذاری روی واحدهای PHD و PP پتروشیمی جم استقبال می کنیم و به سرعت این پیشنهاد شما را بررسی و اقدام خواهیم کرد و امیدوارم در آینده نزدیک با جلسه‌های بیشتر با شما به یک تفاهم در این زمینه با یکدیگر برسیم.

ارنستو پائولیو، عضو هیت مدیره باشگاه اینتر میلان ایتالیا و مدیرعامل سابق سومین بانک بزرگ اروپا و از سهامداران شرکت فیات است که به همراه گروهی از فعالان اقتصادی ایتالیا به ایران سفر کرده‎اند.

منبع: شانا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: