برنامه ریزی وزارت علوم برای تقویت همکاری های دانشگاهی با کره جنوبی

قائم مقام وزیر، تحقیقات و فناوری علوم در امور بین الملل، کیفیّت دانشگاه های کره جنوبی را بالا دانست و گفت: برای تقویت همکاری های دانشگاهی با این کشور برنامه ریزی کرده ایم.

به گزارش عیارآنلاین، نشست مشترک دانشگاه های ایران و کره جنوبی صبح امروز (سه شنبه) با حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و کیم کوانگ هو رئیس موسسه آموزش های بین المللی کره جنوبی در وزارت علوم برگزار شد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در این نشست گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال تحول اقتصاد خود به اقتصاد دانش بنیان است و در همین راستا افزایش همکاری های علمی با کشورهای پیشرو در علم و فناوری را در دستور خود قرار داده است.
سالارآملی با اشاره به جایگاه بالای دانشگاهای ایران در منطقه غرب آسیا گفت: در سال گذشته۱۳ دانشگاه ایران در رتبه بندی موسسه تامسون رویترز در فهرست دانشگاههای برتر دنیا قرار گرفتند و بر اساس همین ظرفیت های بالاست که شاهد حضور هیئت های مختلف دانشگاهی از کشورهای مختلف در ایران هستیم.
در ادامه این نشست نمایندگان دانشگاه ها و مرکز آموزش های بین المللی کره جنوبی و مدیران بین الملل تعدادی از دانشگاه های ایران به معرفی دانشگاههای خود پرداختند و پس از نشست رسمی، دانشگاههای دو کشور با یکدیگر مذاکره و تبادل نظر کردند.
۱۲ دانشگاه کره جنوبی و ۳۸ دانشگاه ، موسسه آموزش عالی و پژوهشی ایرانی در این نشست حضور داشتند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: