خیز مرغ برای پرواز در آبان ماه

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی از روندی کاهشی قیمت مرغ در روزهای بعد از محرم خبر داد و گفت: با رسیدن به اوایل آبان ماه انتظار افزایش دوباره قیمت مرغ را داریم.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی یوسف خانی در ارتباط با افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر گفت: با توجه به افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر این روند تا پایان روز عاشورا ادامه پیدا کرد و از پنجشنبه تا روزجاری با روندی کاهشی روبه‌رو شد و حدود ۸۰۰ تومان کاهش پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: پیش بینی‌ها برای روزهای آخر هفته این است که شاهد افزایش قیمت چندانی نیستیم و نهایتا در هر کیلو ۲۰۰ تومان افزایش پیدا خواهد کرد و آن هم به علت تقاضای بالا در اوایل ماه است که با این افزایش قیمت امیدواریم وضعیت مرغداران کشور هم بهتر از قبل شود زیرا در حال حاضر قیمت به نسبت تولید بسیار پایین است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان این که قیمت هر کیلو مرغ برای امروز با کاهش روبه ‌رو بوده اظهار کرد: قیمت هر کیلو مرغ امروز برای خرده‌فروشی‌ها ۶ هزار و دویست و پنجاه تومان و قیمت هر کیلو سینه مرغ ۱۲ هزار تومان است.

یوسف‌خانی تصریح کرد:برای عرضه ران مرغ در بازار ۲نوع وجود دارد که ران ساده مرغ بدون کمر است که در هر کیلو ۶هزار و دویست و پنجاه هزار تومان است  و ران با کمر که همیشه هزار تومان از ران ساده پایین تر است با قیمت ۵ هزار و دویست و پنجاه هزار تومان و همچنین برای فیله مرغ در هر کیلو ۱۴هزار تومان در مکان‌های عرضه مرغ به فروش می‌رسد.

وی در بحث قیمت تمام شده برای هر شونه تخم مرغ گفت: قیمت تخم مرغ بدون تغییر نسبت به روز گذسته بوده و هر کیلو ۴هزار و پانصد تومان و هر شانه تخم مرغ ۹هزار تومان به فروش میرسد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در انتها خاطر نشان کرد: در این بین قیمت هر دانه تخم مرغ با توجه شکستگی‌هایی که امکان دارد در تخم مرغ‌های شانه‌ای ایجاد شود با افزایش قیمت اندکی نسبت به عرضه شانه‌ای هر دانه ۳۳۰ تومان به مشتریان ارائه می‌شود و هز شانه تخم مرغ ۹ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: