توزیع ۲۰۰۰ پزشک متخصص در کشور

آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: آبان امسال ۲ هزار نیروی متخصص در ۲۷ رشته تخصصی در ۵۸۰ بیمارستان کشور توزیع می شوند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد آقاجانی در حاشیه نشست خبری اجلاس معاونین درمان افزود: یک هزار و ۶۰۰ نفر از این متخصصین در مناطق محروم و کمتر برخوردار توزیع می شوند زیرا هدف اصلی طرح تحول سلامت، ارائه خدمات در این مناطق است.

وی گفت: توزیع ۲ هزار متخصص در کشور بخش قابل توجهی از نیازها را تامین می کند اما در برخی رشته ها مانند جراحی مغز و اعصاب، رادیولوژی و ارتوپدی همچنان با کمبود متخصص روبرو هستیم.
آقاجانی افزود: بیشترین تعداد متخصصین توزیع شده مربوط به رشته های داخلی بزرگسالان، کودکان و زنان و زایمان خواهد بود ولی ما بر اساس استانداردهای جهانی در حال حاضر یک سوم از متخصصین مورد نیاز کشور را در اختیار داریم و لازم است تا برای توسعه دقیق آموزش عالی پزشکی در رشته های عمومی و برخی رشته های تخصصی برنامه ریزی کنیم.
وی گفت: این تعداد پزشک متخصص به تناسب در کشور توزیع می شوند تا عدالت در خدمات به ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار محقق شود، همچنین استان تهران از نیروی درمانی متخصص سهمی ندارد و تعدادی از متخصصین اعضای هیئت علمی برای تربیت متخصص جذب می شوند و توزیع نیروی درمانی متخصص در تمام استان ها به جز تهران است.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: