سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تمام کالاهای دارویی و غذایی باید شناسنامه دار شوند

امینی فر، سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: تمام کالاهای دارویی و غذایی باید شناسنامه دار شوند، برخورد حاکمیتی با عوامل کالاهای قاچاق غذایی و دارویی باید اعمال شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدنعیم امینی فرد درباره وجود کالاهای قاچاق دارویی و غذایی در کشور، گفت: وزارتخانه های بهداشت و درمان، صنایع ، معادن و تجارت و سازمان استاندارد باید در راستای شناسه دار کردن کالاهای غذایی و دارویی تلاش های ویژه ای را تدارک ببینند و در صورت رویت این گونه کالاهای قاچاق باید سریعا اقدامات قانونی در این راستا تمهید شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو با جدیت به وضعیت کالاهای قاچاق دارویی و غذایی ورود کند، تصریح کرد: اگر خلاء قانونی در این راستا وجود دارد مجلس آمادگی دارد این خلا را پس ازبررسی مرتفع کند .

امینی فرد افزود: مردم باید آگاهی داشته باشند که هرگز کالاهای بدون مجوز را مصرف نکنند زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد این کالاها حتی اگر به طریق صحیح تولید شده باشد در سیستم انتقال در شرایط صحیح وارد کشور شده باشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تمام کالاهای دارویی و غذایی باید شناسنامه دار شوند، یادآورشد: کالاهای قاچاق دارویی و غذایی نباید در چرخه مصرف قرار گیرند و درصورت رویت باید سریعا معدوم شوند زیرا این امر سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

منبع: مرکز پژوهش های مجلس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: