یک مقام مسئول در سازمان غذا و دارو:

مجازات تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت در مجلس محفوظ است

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با قدردانی از مجلس شورای اسلامی به دلیل توجه ویژه به حوزه فرآورده های سلامت، گفت: نمایندگان، مجازات عدول از قانون عدم تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت را محفوظ نگاه داشته اند.

تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامتبه گزارش عیارآنلاین، بهروز جنت، افزود: خیال متخلفان ناآرام باشد که نمایندگان مردم در مجلس بر این امر واقفند و در سایر قوانین برای این تخلفات مجازات لازم را در نظر گرفته اند.
جنت، خاطرنشان کرد: سیاستگذاری سخت افزاری، ارتقای تجهیزات و مواد اولیه کالاها به تنهایی برای رسیدن به سلامت ایده ال جواب نمی دهد بلکه در حرکتی چند سویه، جامعه و آحاد مردم باید مجاب شوند تا کالاهای مضر سلامت را از گردونه مصرف خود خارج کنند.
جنت ادامه داد: طبیعی است که با صرف ممانعت و اجبار از خرید یک کالا، این اتفاق نه تنها رخ نخواهد داد که ممکن است به همان قول معروف اذهان را به مصرف حریص تر کند.
وی اظهارکرد: حتما لازم بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانینی مانند جلوگیری از تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت را تصویب کنند تا ضمن تشویق سلبی تولیدکنندگان به عدم تولید محصولات مضر، اقدامات ایجابی برای ارتقای سلامت محصولات صورت گیرد.
جنت به موضوع حذف مجازات برای متخلفان از عدم تبلیغات کالاهای مضر سلامت که در برخی رسانه ها مطرح شده است نیز پرداخت و گفت: هرگاه قانونی وضع می شود قطعا برای کاربردی شدن آن تمهیداتی کارشناسانه و فنی اندیشیده می شود که یکی از آنها درنظر گرفتن مجازات برای متخلفان است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: