هاشمی: واردات روغن پالم کاهش یافته است

هاشمی، وزیر بهداشت: واردات روغن پالم که در سال‌های ۹۱ و ۹۲ بیش از ۷۵۰ هزار تن بود، با برنامه ریزی های انجام شده با کاهشی حدود ۴۰درصد، در سال ۹۳ به حدود ۴۲۰ هزار تن کاهش پیدا کرد.

به گزارش عیارآنلاین، سیدحسن هاشمی در همایش ملی اعطای نشان ایمنی و سلامت با اشاره به انتشار برخی شایعات در مورد واردات روغن پالم گفت: واردات روغن پالم که در سال‌های ۹۱ و ۹۲ بیش از ۷۵۰ هزار تن بود، با برنامه ریزی های انجام شده با کاهشی حدود ۴۰درصد، در سال ۹۳ به حدود ۴۲۰ هزار تن کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه پیگیری های وزارت بهداشت موجب حذف پالم از لبنیات کشور شد، خاطرنشان کرد: در شش ماهه اول سال ۹۵ نیز این روند کاهشی ادامه داشت و واردات این روغن در این مدت به ۱۸۰ هزار تن کاهش پیدا کرده است.

وزیر بهداشت گفت: این درست نیست که با سلامت مردم سیاسی برخورد شود و از آنهایی که قدرت برای آنها مهم تر از دین است درخواست می کنم که لااقل پای خود را از سلامت مردم بیرون بکشند.

هاشمی در ادامه در مورد مصرف بیش از حد روغن در کشور هشدار داد و افزود: در حال حاضر سرانه مصرف روغن در کشور حدود ۱۷ کیلوگرم در سال است و این میزان در مقایسه با میانگین سرانه جهانی که ۱۲ کیلوگرم است، بسیار بالاست.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: