وزیر بهداشت:

۲۰۰۰ تخت دیالیز با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می شود

وزیر بهداشت گفت: مشکلات زیادی در حوزه دیالیز در کشور وجود دارد اما گشایش های زیادی در راه است و پیش بینی من این است که ظرف یک سال آینده ۲۰۰۰ تخت دیالیز با مشارکت بخش خصوصی و با تعرفه دولتی در کشور راه اندازی می شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در آیین بهره برداری از بزرگترین مرکز همودیالیز کشور و خاورمیانه در تبریز با بیان اینکه اکنون در کشور حدود ۲۵ هزار نفر در حال دریافت خدمات دیالیز هستند، افزود: نیمی از بیماران دیالیزی کشور نیازمند پیوند کلیه هستند و امیدواریم که مردم و بستگان درجه یک و دو به انجام عمل جراحی اهدای عضو کمک کنند.

وی اضافه کرد: افرادی که در سنین ۲۰ تا ۴۵ سال قرار دارند می‌توانند کلیه خود را به برادر، خواهر و اقوام خود اهدا کنند و در این صورت می‌توان به کاهش مشکلات این حوزه امیدوار بود.

وزیر بهداشت دانش، مهارت و تجربه کشور را در پیوند کلیه بسیار مناسب ارزیابی کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ پیوند کلیه در سال را می‌توانیم انجام بدهیم.

هاشمی تصریح کرد: از اینکه خیرین سلامت برای ایجاد مرکز دیالیز آبرومند برای مردم نیازمند، کمک کردند، صمیمانه سپاسگزاریم و امیدوارم که خدا به آنها جزای خیر اعطا بفرماید.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت تاسی و توجه به فرهنگ عاشورا، تصریح کرد: امام حسین (ع) به‌خاطر دین از خودش گذشت و عبور کرد که البته دین برای سعادت مردم، انسانیت و اتمام مکارم اخلاق است و اگر بخواهیم کشور را بسازیم باید از خودمان بگذریم اما از خود گذشتن خیلی دشوار است.

هاشمی تاکید کرد: پست، مقام، شهرت، مال و ثروت و خانواده از دلبستگی‌های انسان است که مانع می‌‌شود از خودش بگذرد البته حب و علاقه به پست، مقام و شهرت دیرتر از دل مخلوقات بیرون می‌رود.

وزیر بهداشت مشارکت در امور خیر را از جنس فرهنگ عاشورا دانست و گفت: خیرین از خود و منافعشان به نفع مردم می‌گذرند زیرا به وجود قیامت باور دارند، با خدا معامله می‌کنند و معتقدند که آنچه در نزد آنها است، امانت خداوند است.

هاشمی ضمن تقدیر از تلاش‌های دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همکاران وی به دلیل اقدامات ارزشمند حوزه سلامت در استان آذربایجان شرقی، خطاب به آنها، گفت: دلتان دریایی باشد زیرا آنچه از انسان به یادگار می‌ماند، عمل صالح است و هیچ عمل صالحی، بالاتر از خدمت به خلق خدا نیست.

براساس گزارش وبدا ، وزیر بهداشت با تاکید بر اهمیت وحدت و همدلی در کشور، اظهار کرد: اگر دست خدا در اوایل انقلاب اسلامی با ما بود و این انقلاب به ثمر نشست، به این دلیل بود که همه با هم همدل و متحد بودند و در اموری که به مردم مرتبط است، همه باید مشارکت کنند.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: