مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

۴۰ میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تاکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و از خدمات متنوع این سازمان بهره‌مند هستند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدجواد کبیر در حاشیه اجلاس سراسری مدیران سازمان بیمه سلامت در اردبیل اظهار کرد: تاکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته و از خدمات متنوع این سازمان بهره‌مند هستند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۲۳ میلیون نفر از این تعداد روستاییان هستند و مابقی را قشرهای مختلف دیگر تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۱۱ میلیون ایرانی از پوشش بیمه همگانی بهره‌مند هستند، افزود: این فعالیت عمدتا در دولت تدبیر و امید انجام شده و مربوط به جمعیت محروم و مستضعف ساکن در مناطق روستایی است.

کبیر با بیان اینکه ما جلسات متعدد استانی را برای هماهنگی‌ها در حوزه ارائه مطلوب خدمات به بیمه‌شدگان هر چهار ماه یکبار در مراکز استان‌ها برگزار می‌کنیم، افزود: امیدواریم خروجی این جلسات به نتایج کاربردی و عملیاتی مطلوبی تبدیل شود تا سازمان بیمه‌گری همچون بیمه سلامت بتوانند خدمات مالی با پوشش همگانی آحاد جامعه را انجام داده و از حق و حقوق آنها دفاع کنند.

وی برنامه راهبردی بیمه سلامت را ارائه خدمات کیفی با کنترل هزینه‌ها و بالا بردن کیفیت خدمات اعلام کرد و افزود: ما با اولویت بحث پیشگیری، غربالگری، درمان و بستری را در این سیاست‌گذاری‌ها مورد توجه قرار دادیم و سعی‌مان بر این است تا به تناسب منابع مصارف داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: بیش از ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان موسسات مطالبات پرداخت نشده دارند که دولت مقرر کرده است تا با انتشار ۸ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه نسبت به تامین این منابع اقدام کند که امیدواریم تا پایان سال همه این رقم اختصاص پیدا کند.

کبیر افزود: تا یک ماه آینده قرار شده است ۲ هزار میلیارد تومان از این طریق مطالبات موسسات پرداخت شود که این اقدام دولت می‌تواند گامی موثر در ارائه خدمات کیفی‌تر بیمه خدمات درمانی باشد.

وی ضرورت کنترل منابع و مصارف را متناسب با عرضه و تقاضای معقول و منطقی یادآور شد و گفت: به نظر می‌رسد برخی از مراکز درمانی دولتی هزینه‌ها را بالا بردند که سعی می‌کنیم با کنترل این هزینه‌ها و با یک اقدام مناسب در بخش تقاضا بتوانیم محور فعالیت‌هایمان را جهت و مسیر درستی ببخشیم.

ساختار نظام ثبت اطلاعات در بیمه سلامت راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه از راه‌اندازی ساختار نظام دقیق ثبت اطلاعات در بیمه سلامت برای تعیین تکلیف ارائه خدمات سطح یک، دو و سه خبر داد و افزود: آنچه که در این زمینه مهم به نظر می‌رسد و ما تا پایان امسال سعی داریم در یک تغییر رویکرد آن را عملیاتی کنیم راه‌اندازی نظام جامع ثبت اطلاعات در این حوزه است که می‌تواند سرعت خدمات ما را تقویت کرده و افزایش دهد.

کبیر ادامه داد: در سال آینده ما کلیات طرحی را در قالب سیاست‌های پوششی خدمات درمانی در استان‌ها انجام می‌دهیم تا بتوانیم در یک چارچوب مشخص پرداختی‌ها را به شکل مناسب انجام داده و خرید خدمات راهبردی در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: ما به دنبال یافتن روشی مناسب هستیم تا سطح بیمه خدمات درمانی را در یک فضای معقول و منطقی سطح‌بندی کرده و در همه استان‌ها با توجه به الگویی که ارائه می‌شود بتوانیم وضعیت و فضای رضایتمندی بیمه‌شدگان را ارتقا دهیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: