عضو هیات رئیسه مجلس:

بانکها بیشتر از ۱۸ درصد از مردم، سود میگیرند

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه اصلاح نظام بانکداری برای حمایت از تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است، گفت: دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید نسبت به اصلاح نظام بانکی اقدام کند.

به گزارش عیارآنلاین، بهروز نعمتی، با بیان اینکه اصلاح نظام بانکداری برای حمایت از تولید و تحقق اقتصاد مقاومتی لازم است، گفت: متاسفانه شفاف نبودن عملکرد بانک ها مشکلات بسیاری را ایجاد کرده و نارضایتی مردم را موجب شده است.

وی با تاکید بر اینکه نرخ سود بانکی در حال حاضر بیش از رقم در نظر گرفته شده از سوی بانک مرکزی است، تصریح کرد: بسیاری از تسهیلات اعطای از سوی بانک ها به مردم با پیش شرط ودیعه گذاری مردم بیش از رقم سود پیشنهادی بانک مرکزی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حال حاضر رقم سود بانکی بیش از ۲۶ درصد است، افزود: با سیستم بانکداری فعلی فاصله کشور با اقتصاد مقاومتی بسیار است.

وی با تاکید بر اینکه نرخ نجومی سودهای بانکی منجر به عدم اقبال مردم برای مراجعه به بانک ها شده است، گفت: متاسفانه اکنون تمام سیاست گذاری های بانک ها به سمت نفع خودشان بوده و در ضرر با مردم شریک نیستند.

نعمتی با بیان اینکه استقبال مردم از موسسات مالی غیرمجاز همچون میزان و ثامن الحجج به علت دور شدن بانک های مجاز از مسیر مشتری مداری است، افزود: دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید نسبت به اصلاح نظام بانکی اقدام کند.

منبع: بانک مردم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: