معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور: سن ازدواجِ بیش از ۱۱ میلیون جوان، حد نرمال را رد کرده است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: هم اکنون بیش از ۱۱ میلیون جوان در ایران حد نرمال سن ازدواج را رد کرده‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، “حبیب الله مسعودی فرید” در همایش ملی معاونان اجتماعی بهزیستی کشور در یاسوج افزود: ۱۵۰ شهر بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت، تحت پوشش اورژانس اجتماعی هستند اما در ۱۹۳ شهر هنوز این مراکز ایجاد نشده‌اند.

وی بیان کرد: از مجموع ۶۰۰ تماس تلفنی با اورژانس ۱۲۳ در کشور سالانه حدود ۸.۵ درصد مربوط به کودک آزاری است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس آمار سازمان ثبت احوال سالانه افزون بر ۷۵۰ هزار ازدواج در کشور ثبت می شود که از این تعداد ۱۵۰ هزار مورد مشاوره های قبل از ازدواج انجام می دهند. هم اکنون بیش از ۱۱ میلیون جوان در ایران حد نرمال سن ازدواج را رد کرده اند.
مسعودی فرید اضافه کرد: سازمان بهزیستی از این پس متولی اصلی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه معضل خودکشی است. پروتکل خودکشی تدوین و آماده شده و به تمامی استان ها ابلاغ شده است.
در حاشیه برگزاری این همایش ملی نیز نمایشگاهی از دستاوردهای زنان بی سرپرست زیرپوشش بهزیستی این استان در زمینه های مختلف صنایع دستی، گلیم بافی، قالی بافی، تابلو فرش‌های سنتی و سایر دست بافت های سنتی و عشایری نیز گشایش یافت.
آیین اختتامیه این همایش دو روزه فردا چهارشنبه، ۲۸ مهر ماه با حضور انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

منبع: عصر ایران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: