نیاز ۲۶ هزار خانوار کمیته امداد به مسکن مناسب

۲۶ هزار خانوار مددجوی کهگیلویه و بویراحمدی نیازمند مسکن مناسب هستند

به گزارش عیارآنلاین، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۸۰ درصد خانوارهای مددجوی استان معادل ۲۶ هزار خانوار مسکن مناسب ندارند.

فرید محبی در بازدید از منازل مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در بافت فرسوده گچساران افزود: بیش از ۱۴۷ واحد مسکونی خانواده‌های زیر پوشش این نهاد در بافت فرسوده شهرستان گچساران واقع شده که تا پایان امسال بیش از ۲۴ واحد آن بازسازی می‌شود.

وی ادامه داد: ارائه خدمات عمرانی و ایجاد پناهگاهی امن برای مددجویان یکی از مهمترین برنامه‌های این نهاد است که در این زمینه امسال ۵۴۸ مورد خدمات عمرانی و مسکن به مددجویان ارائه شده است.

محبی با بیان اینکه خدمات ارائه شده به مددجویان شامل: ساخت ۶۷ واحد مسکن شهری، ۲۹۵ مورد تعمیرات کلی و جزئی و ساخت ۱۸۶ مورد مسکن روستایی است گفت: برای ساخت و تعمیر این تعداد واحد مسکونی بیش از ۱۳ میلیارد و ۲۹۱ میلیون ریال هزینه شده است.

وی افزود: امسال ۶۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات دولتی، کمک‌های مردمی و موسسه‌های خیریه به بخش مسکن و ساختمان این نهاد اختصاص یافته است که تنها ۲۸ میلیارد ریال آن جذب شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استانبا اشاره به اینکه به هر خانواری که در بافت فرسوده شهرستان گچساران سکونت دارد از طریق بنیاد مسکن ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره و ۶۰ میلیون ریال بلاعوض پرداخت می‌شود گفت: علاوه بر تسهیلات بانکی مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال به‌عنوان وام بلاعوض توسط کمیته امداد امام خمینی به این خانوارها پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: این نهاد حمایتی همچنین به خانوارهایی که در بافت فرسوده واقع شده‌اند برای اسکان موقت ۵۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.

محبی با اشاره به اینکه بیش از ۹ هزار دانش‌آموز، دو هزار و ۸۰۰ دانشجو، ۹۰۰ بیمار خاص، ۱۵ هزار زن سرپرست خانوار، سه هزار و ۱۴۰ یتیم زیر ۱۸ سال و ۱۵ هزار سالمند زیر پوشش این نهاد حمایتی قرار دارد افزود: هزار و ۶۰۰ خانوار مددجوی زیر پوشش کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته خودکفا شدند.

وی گفت: ۸۰ درصد از خیران و حامیان و همچنین ۱۰ موسسه خیریه که با کمیته امداد استان همکاری دارند خارج از استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

محبی افزود: هم‌اکنون هفت هزار حامی طرح اکرام حمایت از ایتام کمیته امداد را بر عهده دارند و ۱۲ مرکز نیکوکاری که در مساجد مستقر بوده دراستان فعالند/

منبع: مسکن نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: