برای تکمیل مسکن مهر محدودیت مالی وجود ندارد

مقداد همتی درباره تکمیل و تحویل واحدهای باقی مانده مسکن مهر گفت: امروز ادامه و تکمیل مسکن مهر ۲ راهکار دارد، اول اینکه تسهیلات اعطایی به مسکن مهر افزایش یابد.دوم اینکه هزینه احداث خدمات روبنایی شامل مسجد، مدرسه و.. و تأسیسات زیربنایی شامل شبکه انتقال آب، برق و گاز و .. را از منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو تأمین کنند.

به گزارش عیارآنلاین، مقداد همتی مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی درباره دلایل عدم تحویل برخی از واحدهای مسکن مهر به خانواده های متقاضی به خبرنگار تراز گفت: متاسفانه با تغییر دولت این اتفاقات رخ داده و امروز چیزی حدود چند صد هزار واحد مسکن مهر که طبق برنامه باید تا سال ۹۴ به اتمام می رسید به متقاضیان تحویل داده نشده است. وی افزود: طبیعتا تحقق خانه‌های وعده داده شده، بر عهده دولت است به عبارت دیگر این خانه‌ها به عنوان وعده دولت مطرح بوده و باید از سوی دولت انجام شود.

همتی در ادامه با اشاره به مطالبه مردم از دولت تصریح کرد: نمایندگان این مجموعه ها باید زمان و قیمت را تعیین و ثابت کنند. که بهترین نمونه این مطالبات واحدهای پردیس است که در این پروژه قیمت و زمان تعیین و ثابت شده و  کارها به محض فراهم شدن آورده مردم در صندوق تعاونی، بر اساس زمان و قیمت تعیین شده پیش می‌رود.

مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی درباره تکمیل و تحویل واحدهای باقی مانده مسکن مهر خاطرنشان کرد: امروز ادامه و تکمیل مسکن مهر ۲ راهکار دارد، اول اینکه تسهیلات اعطایی به مسکن مهر افزایش یابد. برای مثال از ۳۰ میلیون وام کنونی به ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد که منابع آن نیز وجود دارد. وی در ادامه افزود: دوم اینکه هزینه احداث خدمات روبنایی شامل مسجد، مدرسه، محوطه سازی و تأسیسات زیربنایی شامل شبکه انتقال آب، برق و گاز و شبکه توزیع آب و برق و گاز را از منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو تأمین کنند.

همتی اظهار داشت: طبق اذعان معاون وزیر راه و شهرسازی، هر ساله به تولید یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم. اما بحثی که در اینجا اهمیت دارد میزان واحد مسکونی مورد نیاز سالانه است؛ به عبارت دیگر روش تأمین این میزان واحد مسکونی هرچه باشد باید این مقدار واحد مسکونی تولید شود. وی با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی معاملات مسکن در شهریورماه سال جاری بیان داشت: در حالیکه شهریورماه پر نقل و انتقال‌ترین ماه سال است اما ما در این ماه شاهد کاهش نقل و انتقالات مسکن بوده و دولت در خروج مسکن از رکود موفق نبوده و باید به دنبال راه چاره باشد.

مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی در خاتمه خاطرنشان کرد: دولت در این برهه به جای سیاست‌های تحریک تقاضا باید سیاست‌های تحریک عرضه را پیش گیرد. برای مثال به جای دادن وام‌های خرید برای خانه اولی‌ها باید تولید مسکن دچار تحول شود.

منبع: مسکن نیوز

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: