شرکت ۲۰ رئیس دانشگاه ایران و روسیه در دومین اجلاسیه دو کشور

دبیر دومین اجلاسیه روسای دانشگاه های ایران و روسیه گفت: ۱۳ رئیس دانشگاه برتر ایران و ۲۰ رئیس دانشگاه برتر روسیه در دومین اجلاسیه دانشگاه های دو کشور شرکت خواهند کرد.

به گزارش عیارآنلاین، احمدرضا خضری مشاور و مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه تهران در نشست خبری اجلاس ایران و روسیه که عصر امروز در باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد گفت: دومین اجلاس روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه پنج شنبه ۲۹ مهر در باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار می شود.

وی افزود: ۱۳ رئیس دانشگاه از طرف ایران و ۲۰ رئیس دانشگاه از طرف کشور روسیه در این اجلاس شرکت می کنند.

خضری خاطر نشان کرد: در اجلاسیه اول که سال گذشته در کشور روسیه برگزار شد موضوعات کلی مطرح شد و الان یک گام به جلو گذاشته ایم و به مرحله عمل رسیده ایم ارتباطات دانشگاهی شکل گرفته و در اجلاسیه امسال سه میزگرد تخصصی برگزار خواهیم کرد که عبارت از پرداخت همکاری های علمی آموزشی دانشگاه ها، ارتقای رقابت پذیری آنها، تجارب مدیریت دانشگاه ها و مشکلات تربیت نیرو برای اقتصاد نوآورانه و نقش پارک های علم و فناوری در توسعه دانشگاه ها خواهد بود.

مشاور و مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: در هر میزگردی چند نفر از روسای دانشگاه های داخل و روسای دانشگاه های روسیه به ارائه دیدگاه خواهند پرداخت.

خضری ادامه داد: پرداختن به مشکلات کلان کشورها برآورده ساختن انتظارات نظام و جامعه، هم افزایی و هم اندیشی بین کشورها، دستیابی به مدیریت کارامد در دانشگاه و افزایش کیفیت و اثربخشی در فعالیت دانشگاه از جمله اهداف این اجلاسیه خواهد بود.

خضری ادامه داد: این اجلاس نقطه عطفی در تاریخ ارتباطات دو کشور است که قرار است به صورت سالیانه در ایران و روسیه با حضور دانشگاه های مهم دو کشور برگزار شود که امسال دانشگاه تهران از بین ۱۳ دانشگاه برتر به عنوان میزبان این اجلاسیه انتخاب شده است که مسائل دانشگاه ها مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد گرفت.

مشاور و مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه تهران ادامه داد: این اجلاسیه در سطح روسای دانشگاه های ایران و روسیه برگزار می شود و هم چنین برنامه های جانبی بازدید از باغ نگارستان دانشگاه تهران، بازدید از عمارت پروین اعتصامی، بازدید از موزه ملی، سفارت روسیه در تهران، دیدار با سفیر روسیه و بازدید از برج میلاد از برنامه های جانبی این اجلاسیه خواهد بود.

وی در پایان گفت: این اجلاسیه زمینه اعزام دانشجویان و اساتید ایران به روسیه و بالعکس را برای آموزش زبان های دو کشور فراهم می کند.

 منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: