جذب دانشجوی دکتری در چشم انداز برنامه های بلند مدت دانشگاه فرهنگیان است

قنبری، معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان: بر اساس افق چشم انداز ۱۴۰۴ این انتظار وجود دارد که تا سال ۱۴۰۴ ما در مجموع ۴۰۰ دانشجو در مقطع دوره دکتری داشته باشیم و پیش بینی ما این است که از سال ۱۴۰۰ جذب دانشجوی دکتری آغاز و دانشگاه فرهنگیان نیز به زمره مجموعه دانشگاه هایی که تحصیلات تکمیلی را تا دوره دکتری ادامه می دهند بپیوندد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر  قنبری معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان؛ حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانشان و همچنین ابراز امیدواری به پیروی از شهدای کربلا در  اندیشه و عمل، گفت: یکی از برنامه های جالب توجه و حائز اهمیتی که دانشگاه فرهنگیان در افق چشم انداز ۱۴۰۴ به آن دست پیدا کرده و با حضور وزیر محترم، سرپرست محترم دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولان وزارت علوم و دانشگاه فرهنگیان رونمایی شد، برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان است.

وی با اشاره به اینکه برنامه یادشده در واقع یک کار کارشناسی شده و اصولی است، افزود: این برنامه که بعد از چندین جلسه در هیات امنای دانشگاه، به تصویب اعضای هیات امنا رسید، از طرفی به خوبی از هویت دانشگاهی حمایت می کند و از طرف دیگر نیز دانشگاه فرهنگیان را به عنوان رکن تحول و تعالی آموزش و پرورش جمهوری اسلامی معرفی می کند.

 وی ادامه داد: در این برنامه، چشم اندازها و بیانیه مأموریت دانشگاه به خوبی مشخص شده؛ چشم انداز برنامه هایی که هدایتگر راهبردها و  اهداف کلان دانشگاه و همچنین سیاست های عملی دانشگاه فرهنگیان است.

دکتر  قنبری با اشاره به اینکه بخشی از این برنامه سیاستگزاری جذب دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و در آینده نیز انشاءالله دکتری را شامل می شود، گفت: بی تردید یکی از سیاست های مهم دانشگاه ها فرهنگیان در حوزه تحصیلات تکمیلی است و  این حوزه با داشتن فضا و امکانات مناسب و همچنین زیر ساخت های معتبر، هیات علمی و مواردی از این دست معنا پیدا می کند.

وی افزود: بر اساس افق چشم انداز ۱۴۰۴ این انتظار وجود دارد که تا سال  ۱۴۰۴ ما در مجموع ۴۰۰ دانشجو در مقطع دوره دکتری داشته باشیم و پیش بینی ما این است که از سال ۱۴۰۰ جذب دانشجوی دکتری آغاز و دانشگاه فرهنگیان نیز به زمره مجموعه دانشگاه هایی که تحصیلات تکمیلی را تا دوره دکتری ادامه می دهند بپیوندد.
معاون دانشجویی دانشگاه در ادامه  اظهار داشت: حسن این کار این است که کلیه فرهنگیان واجد شرایط، دانش آموختگان دانشگاه و همچنین سایر همکاران معلمِ شاغل  در بخش های مختلف آموزش و پرورش می توانند در جرگه دانشجویان دوره تکمیلی دکتری قرار گیرند.

منبع: دانشگاه فرهنگیان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: