حدود نیمی از مراکز پیش دبستانی کشور مجوز رسمی فعالیت ندارند

زینی‌وند، مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی: از ۸ هزار مراکز پیش دبستانی در کشور فقط ۴ هزار و ۳۰۰ مرکز مجوز فعالیت رسمی دارند و بقیه به صورت غیرمجاز مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی زینی وند افزود: از ۸ هزار مراکز پیش دبستانی در کشور فقط ۴ هزار و ۳۰۰ مرکز مجوز فعالیت رسمی دارند و بقیه به صورت غیرمجاز مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: اگر تا مهلت اعلام شده این مراکز برای دریافت مجوز به آموزش و پرورش مراجعه نکنند از طریق مراجع قضایی با آنها برخورد قانونی خواهد شد.
زینی وند با اشاره به اینکه تنها مرجع صدور مجوز فعالیت مراکز پیش دبستانی، وزارت آموزش و پرورش است تاکید کرد: در مراکز پیش دبستانی غیرمجاز مطالب آموزشی غیراستاندارد ارائه می شود و ما از مدیران این آموزشگاه ها درخواست می کنیم هرچه زودتر برای دریافت مجوز قانونی اقدام کنند.
مدیرکل آموزشگاه ها و مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش گفت: شهریه مراکز پیش دبستانی در هر منطقه متفاوت است و بین ۶۰ تا ۸۰ درصد شهریه مدرسه غیردولتی در همان منطقه است.
زینی وند به فعالیت ۱۲ هزار آموزشگاه زبان و علمی آزاد در کشور اشاره کرد و افزود: همه آموزشگاه هایی که فراگیران زیر ۲۰ سال دارند باید طبق قانون از آموزش و پرورش مجوز دریافت کنند.
وی تصریح کرد: متاسفانه این قانون در بسیاری از آموزشگاه ها رعایت نمی شود و این مراکز با مجوز سایر نهادها در حال فعالیت هستند که کاملا غیرقانونی است.
زینی وند خاطرنشان کرد: در صورتی که هر آموزشگاه بدون تابلو و مشخصه مشغول به فعالیت باشد فعالیت آن غیرمجاز و غیرقانونی است.
وی افزود: در حال صدور کد شناسایی برای هر آموزشگاه آزاد هستیم که براساس آن شهریه و نحوه فعالیت هر آموزشگاه در هر منطقه مشخص می شود.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: