معاون سازمان تعاون روستایی:

حدود ۳۰۰ شغل در بخش کشاورزی وجود دارد

معاون سازمان تعاون روستایی با اشاره به فعالیت بیش از چهار میلیون بهره‌بردار کشاورزی گفت: ۲۸۶ کد شغلی در بخش کشاورزی مشخص شده است که این کدبندی در صادرات محصولات کشاورزی نیز کاربرد دارد.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی ادیب در سفر به شهرکرد در نشست توانمندسازی کارگروه استانی نظام صنفی کارهای کشاورزی اظهار کرد: نظم‌بخشی به حوزه کشاورزی، هویت‌بخشی به نیروی انسانی این حوزه و شرکت این افراد در تصمیم‌گیری‌ها از دستاوردهای اصلی نظام‌های صنفی کشاورزی است.

وی با اشاره به پوشش همه‌جانبه نظام صنفی کشاورزی در همه استان‌ها، تصریح کرد: ۴۸۷ نظام صنفی کشاورزی در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند.

ادیب با بیان اینکه همه مشاغل حوزه کشاورزی دارای کد شناسایی هستند، گفت: ۲۸۶ کد شغلی مشخص شده است که این کدبندی در صادرات محصولات کشاورزی نیز کاربرد دارد.

معاون تشکل های نظام صنفی کارهای کشاورزی خاطرنشان کرد: توانمندی کشاورزان، ایجاد یک شبکه ملی کشاورزی، آموزش و عضویت حداکثری کشاورزان در نظام‌های صنفی از برنامه‌های تعاون روستایی است.

وی افزود: در حال حاضر ۸۵۰ هزار نفر از چهار میلیون و ۳۰ هزار کشاورز در کشور به عضویت نظام‌های صنفی درآمده‌اند.

ادیب اظهار کرد: نظام صنفی باید بتواند در بازاریابی و تجارت محصولات کشاورزی نقش داشته باشد.

معاون تشکل‌های نظام صنفی کارهای کشاورزی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد از کشاورزی‌های کشور از نوع کوچک مقیاس هستند.

وی گفت: لازم است نگاه ویژه‌تری به تولیدکنندگان و نیروی انسانی بخش کشاورزی وجود داشته باشد و این نیروی انسانی ساماندهی شود.

ادیب در پایان خاطرنشان کرد: ساماندهی تولیدکنندگان محصولات کشاورزی موجب تسهیل ارتباط بین دولت و مردم و تاکید بر افزایش مشارکت مردمی خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: