۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۲
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی:

اجرای قراردادهای جدید نفت جایگاه ایران را در بازار جهانی ارتقا می دهد

دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی، پیام روشنی به بازار داد مبنی بر این که ایران، نسبت به حوزه نفت و انرژی، رویکردی راهبردی و بلندمدت دارد.

به گزارش عیارآنلاین، کوروش کرم پور بر افزایش تلاش ها برای طرح های توسعه میدان های مشترک نفت و گاز تاکید کرد و افزود: باید سهم کشورمان را در این بخش محقق کنیم.

دبیر اول کمیسیون انرژی تاکید کرد: تلاش های مطلوبی برای احیای سهم ایران در بازار جهانی نفت شکل گرفته است که آثار و پیامدهای اقتصادی و سیاسی با اهمیتی برای کشور خواهد داشت.

عضو کمیسیون انرژی عنوان کرد: به گفته مسئولان وزارت نفت، در ماه ژوئیه، دو میلیون و ٧۴٠ هزار بشکه، مجموع صادرات نفت و میعانات گازی ایران بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس به نشست کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در الجزایز نیز اشاره کرد و ادامه داد: پافشاری های وزیر نفت برای تثبیت سهم ایران موثر واقع شد البته این موضع با افزایش توان صادرات نفت کشورمان همراه بود؛ از این رو، تقریبا همه اعضا پذیرفتند که ایران باید سهم خود را به میزان بیش از اعمال تحریم ها احیا کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی افزود: سیاست های حوزه نفت و انرژی بلندمدت و مکمل یکدیگر هستند.
کرم پور ادامه داد: اجرای الگوی جدید قراردادهای نفتی پیام روشنی به بازار داد مبنی بر این که جمهوری اسلامی ایران، نسبت به حوزه نفت و انرژی، رویکردی راهبردی و بلندمدت دارد.

وی افزود: وزارت نفت برای طراحی، تدوین و تصویب الگوی جدید قراردادهای نفتی، اقدامات ارزشمندی انجام داد و همه ایرادهای مطرح شده از جمله موارد ١۵ گانه را رفع کرد، بنابراین در زمینه توجه به منتقدان، رویکردی مناسبی اتخاذ شد و در همین زمینه کمیسیون انرژی چند نشست برگزار کرد با این حال نظارت های کمیسیون ادامه خواهد یافت.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: