۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲

۸۲ درصد تولید نفت خام ایران توسط شرکت نفت مناطق نفت‌خیز جنوب/ برنامه ایران برای تولید ۴ میلیون بشکه نفت

۳ میلیون بشکه از میان تولید ۳ میلیون ۶۳۴ هزار بشکه ای نفت خام ایران در روز به شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب اختصاص دارد که براساس برنامه ریزی صورت گرفته در این شرکت تولید نفت خام ایران تا پایان سال جاری به ۴ میلیون بشکه می‌رسد.

به گزارش عیارآنلاین، براساس آمار و اطلاعات مراکز بین‌المللی از جمله سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، ایران روزانه ۳ میلیون ۶۳۴ هزار بشکه نفت تولید می‌کند که در میان ۱۳ عضو اوپک بعد از عربستان و عراق در رتبه سوم قرار دارد.

در حال حاضر نزدیک به ۳ میلیون بشکه از کل تولیدات نفت ایران توسط شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب تولید می‌شود که براساس برنامه ریزی صورت گرفته در این شرکت قرار است تولید نفت خام توسط شرکت نفت مناطق نفتخیز جنوب به بیش از ۳ میلیون بشکه در روز تا پایان سال جاری برسد.

که براین اساس و طبق گفته مسؤولان صنعت نفت تا پایان سال جاری تولید نفت ایران به حدود ۴ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

نکته مهمی که نباید از آن غافل شد، پیشنهاد بیژن زنگنه در اجلاس الجزایر بود که گفت ایران باید ۱۳ درصد از کل تولیدات اوپک را به خود اختصاص دهد و تاکید کرد نظام سهمیه بندی باید در میان اعضای اوپک احیا شود.

در حال حاضر نیز برخی از دیگر اعضای اوپک از جمله عراق و ونزوئلا و نیجریه نیز خواستار احیای نظام سهمیه‌بندی هستند که مهمترین نتیجه حاصله از احیای نظام سهمیه بندی تولید قانون مند اوپک و همچنین بهبود قیمت نفت است که از سال ۲۰۱۴ روند نزولی به خود گرفته و به کمترین رقم در طول سالهای گذشته رسیده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: