۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳

نخستین آب شیرین‌ کن ۱۰هزار مترمکعبی بوشهر وارد مدار شد

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: نخستین آب شیرین کن شهر بوشهر به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب به صورت آزمایشی وارد مدار شد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدحسن باستی در آئین بهره برداری از نخستین آب شیرین کن شهر بوشهر گفت:خشکسالی طولانی مدت و کاهش منابع آبی باعث شده تا تامین آب شرب مورد نیاز مردم بوشهر از مهم ترین دغدغه های مسئولان باشد.

وی افزود:باتوجه به اینکه بیش از ۹۰درصد آب مصرفی استان بوشهر از استان های همجوار تامین می شود کاهش میزان ورودی آب بدلیل کمبود بارش و افت منابع زیر زمینی تابستان امسال با مشکل کم آبی جدی مواجه بودیم.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر اظهارداشت: ضمن قدردانی از مردم شریف استان بوشهر در مدیریت مصرف ، بابت مشکلاتی که در تامین آب مورد نیاز آنها وجود داشت نیز عذرخواهی می کنیم .

باستی اظهارامیدواری کرد با بهره برداری از پروژه های جدید آب شیرین کن در دست اجرا، در تابستان آینده مشکلی در زمینه تامین آب مورد نیاز مردم استان بوشهر وجود نداشته باشد.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: هم اکنون چندین پروژه آب شیرین کن در مجموع با ظرفیت ۱۱۰ هزار متر مکعب آب در استان در دست اجراست.

وی افزود:از این شمار پروژه آب شیرین کن کنگان افتتاح شده وبا آغاز به کار آزمایشی و تدریجی آب شیرین کن بوشهر پس از تست های نهایی به زودی با حضور مسئولان وزارت نیرو این پروژه نیز بطور رسمی افتتاح می شود.

باستی تصریح کرد: برای اجرای پروژه آب شیرین کن بوشهر۴۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی یادآور شد: خط انتقال این پروژه به طول ۸ کیلومتر است که ۱۰۰ درصد اجرایی شده است.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهرگفت:با راه اندازی این پروژه در مجموع حدود ۲۰ درصد به ظرفیت آب بندر بوشهر اضافه می شود .

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: