۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱

۱۸۲۱ مگاوات برق با کشورهای همسایه مبادله شد

وزارت نیرو اعلام کرد: دیروز (جمعه ۲۳ مهرماه) هزار و ۸۲۱ مگاوات برق با کشورهای همسایه مبادله شد که سهم واردات ۴۵۷ مگاوات و سهم صادرات هزار و ۳۶۴ مگاوات بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ارمنستان، پاکستان، ترکمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان انرژی مبادله می کند.
برپایه آمار تفصیلی صنعت برق ایران، پارسال مجموع انرژی ارسال شده ایران به این کشورها ۱۰ میلیارد و ۲۴۰ میلیون کیلووات ساعت بود که در همسنجی با سال ۱۳۹۳، ۶ درصد رشد نشان می دهد.
بیشترین انرژی ارسال شده برون مرزی در این سال به عراق به میزان هفت میلیارد و ۷۱ میلیون کیلووات ساعت بود که در همسنجی با سال ۱۳۹۳، ۱۶٫۶ درصد رشد داشت و پس از آن ترکیه، افغانستان، پاکستان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان قرار گرفتند.

** اوج بار مصرفی جمعه ۳۴۶۸۷ مگاوات
به گزارش وزارت نیرو، روز گذشته در لحظه اوج بار ۳۴ هزار و ۶۸۷ مگاوات برق مصرف کردند که در همسنجی با پارسال هزار و ۶ مگاوات کاهش یافته است.
همچنین صنایع کشور نیز با مصرف چهار هزار و ۱۵۳ مگاوات برق در لحظه اوج بار، روز پرکاری را رقم زدند.
روز گذشته ذخیره نیروگاه های کشور نیز به رقم ۹ هزار و ۸۲۶ مگاوات رسید که در همسنجی با روز پیش از آن (پنجشنبه) ۴۳۵ مگاوات افزایش نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، سه شنبه بیست و نهم تیرماه گذشته، اوج مصرف برق کشور در رکورد تازه خود از مرز ۵۲ هزار مگاوات گذشت و رقم ۵۲ هزار و ۳۷۰ مگاوات را به ثبت رساند که بیشترین اوج مصرفی از ابتدای سال ۹۵ تاکنون بوده است.
اوج بار مصرفی برق تابستان ۱۳۹۴ با افزایش سه هزار مگاواتی نسبت به سال پیش از آن به ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات رسیده بود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: