تشکیل پرونده الکترونیکی مشاوره، ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول

شکوهی، مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش: دانش آموزان متوسطه اول دارای پرونده مشاوره الکترونیکی که تمامی اقتضائات روحی، روانی، شغلی، جسمی آنان در آن منعکس می شوند./ نظام پیشگیری از خشونت را نیز تدوین کرده ایم که سال گذشته به صورت آزمایشی برگزار شد. ۲۶ هزار نمونه تست از دانش آموزان جمع آوری شده است و تحلیل های آن انجام گرفته و جمع بندی آن را به دستگاه های اجرایی تصمیم گیر ارائه خواهیم داد.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود شکوهی امروز در نشست خبری که در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به هفته بهداشت روان گفت:از روز ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه هر ساله به عنوان هفته بهداشت روان نامگذاری شده است.

وی افزود: شعار هفته بهداشت روان با عنوان «کمک های اولیه روانشناختی و سلامت روان برای همه» تعیین شده است.

مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: این هفته فرصتی است که جامعه را به موضوع مهم بهداشت روان متوجه کنیم و هیچ کس نیز از این آسیب روانی مصون نیست.

شکوهی با اشاره به طراحی پورتالی در وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق این پورتال دانش آموزان متوسطه اول دارای پرونده مشاوره الکترونیکی که تمامی اقتضائات روحی، روانی، شغلی، جسمی آنان در آن منعکس می شود. همچنین مشاوران، معلمان و مدیران نیز نظرات و توصیه های خود را نسبت به هر دانش آموزی در این پورتال ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه نظام جامع مشاوره طراحی شده است گفت: همچنین نظام پیشگیری از خشونت را نیز تدوین کرده ایم که سال گذشته به صورت آزمایشی برگزار شد و امسال به طور جدی‌تر پیگیری خواهیم کرد.

شکوهی تصریح کرد: ۲۶ هزار نمونه تست از دانش آموزان جمع آوری شده است و تحلیل های آن انجام گرفته و جمع بندی آن را به دستگاه های اجرایی تصمیم گیر ارائه خواهیم داد.

وی یادآور شد: بیشترین مشکلات در حوزه بهداشت روان دانش آموزان اضطراب، استرس و عزت نفس پایین است که طرح توانمندسازی روان دانش آموزان را اجرا می کنیم تا به حداقل ممکن برسانیم.

کتاب تفکر و سلامت زندگی توسط مشاورین مدارس تدریس می شود

مدیرکل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشاور و مشاوره را باید جدی بگیریم، گفت: امسال کتاب تفکر و سلامت زندگی توسط مشاورین مدارس تدریس می شود که بازتاب های بسیار خوبی را از استان ها گرفته ایم چرا که مشاورین با حضور در کلاس درس ارتباط بیشتری را با دانش آموزان برقرار می کنند.

وی همچنین تصریح کرد: پیشنهاد داده ایم تا هفته بهداشت روان که در حال حاضر ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه است به ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه که روز جهانی آن نیز ۱۹ مهر است تغییر یابد.

شکوهی با اشاره به آسیب‌شناسی مشکلاتی که در هدایت تحصیلی به وجود آمد اشاره کرد و گفت: فرایندی نبودن هدایت تحصیلی کمبود مشاور، نبود اطلاعات کامل از دانش آموزان، آماده نبودن درک جامعه از هدایت تحصیلی، دخالت هدفمند و هدایت برخی رسانه ها برای تشویش اذهان عمومی از مواردی بود که مشکلات هدایت تحصیلی را به وجود آورد.

وی تاکید کرد: اصل هدایت تحصیلی مشکلی نداشت و با توجه به تمهیداتی که پیش بینی کرده ایم سال آینده مطلوب اجرا خواهد شد.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: