“توسعه روابط علمی و فناوری صندوق حمایت از پژوهشگران و بنیاد پژوهش آلمان “

رییس بنیاد پژوهش آلمان اعلام کرد: محدودیتی برای همکاری‌های علمی با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وجود ندارد و علاقمند توسعه روابط علمی و فناوری هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، روسای بنیاد پژوهش آلمان (DFG) و انجمن ماکس پلانک آلمان با رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی دیدار کردند.

این نشست که نخستین دیدار رییس بنیاد پژوهش آلمان (پروفسور اشترو اشنایدر) و رییس انجمن ماکس پلانک (پروفسور مارتین اشتراتمان)  در کشور ایران بود و طرفین طی آن ضمن مروری بر فعالیت های انجام شده در خصوص تفاهم نامه منعقد شده در سال گذشته میان دو بنیاد ایرانی و آلمانی نسبت به روند پیشرفت همکاری ابراز خرسندی کردند. رییس بنیاد پژوهش آلمان در این دیدار اعلام کرد: محدودیتی برای توسعه همکاریهای علمی با بنیاد ملی علم ایران وجود ندارد و علاقمند توسعه روابط علمی و فناوری هستیم.

گفتنی است، همکاری میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد ملی علم ایران) و DFG آلمان به زودی با اجرای کارگاه مشترک و آغاز انجام طرح های پژوهشی توافق شده شکل خواهد گرفت.

همچنین پروفسور مارتین اشتراتمان رییس انجمن ماکس پلانک به همراه نصرت اله ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در خصوص همکاری صندوق و ماکس پلانک با عنایت به چارچوب کار انجمن ماکس پلانک در زمینه آزمایشگاه ها و انجام تحقیقات در زمینه های کوانتوم بیولوژی، ماده تاریک، علوم مغز و مواد نو به بحث و تبادل نظر پرداختند.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: