راه اندازی شرکت های دانش بنیان ایرانیان مقیم خارج از کشور در پارک فناوری پردیس

چهار کارآفرین ومتخصص ایرانی مقیم خارج از کشور، در قالب طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم بنیاد ملی نخبگان، شرکت های دانش بنیان خود را در پارک فناوری پردیس راه اندازی کردند.

به گزارش عیارآنلاین، از پارک فناوری پردیس، امین رضا خالقیان مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس گفت: این ایرانیان متخصص از کشورهای کانادا، آمریکا و سوئد در پارک و مرکز رشد فناوری نخبگان عضو شده اند واقدام به تأسیس شرکت و کسب وکار دانش بنیان در ایران کرده اند.
وی ادامه داد: دو شرکت دانش بنیان تأسیس شده توسط این دانشمندان، در حوزه های اپتیک و لیزر، فناوری های مرتبط با حسگرهای اولتراسونیک، خدمات ارزش افزوده و نرم افزار های تلفن همراه و تحقیقات و تولید مدل های کشت سلولی پیشرفته و مهندسی بافت فعالیت می کنند.
خالقیان افزود: دو شرکت دیگر که درمرکز رشد فناوری نخبگان مستقر شده اند نیز به توسعه نرم افزار های مختلف در حوزه سلامت و لرزه نگاری می پردازند.
وی اظهارکرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از ۱۰۰ جلسه با ایرانیان متخصص غیرمقیم به منظور جذب دانشمندان و متخصصان برای انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به کشور و همچنین ایجاد ارتباط مؤثر با آنها برگزار شده است.
وی گفت: در قالب طرح بنیاد ملی نخبگان، ایرانیان غیرمقیم برای فعالیت های فناورانه مربوط به شرکت های دانش بنیان جذب پارک فناوری پردیس شده و برای آنها مزایایی چون تسهیل استقرار شرکت در پارک، اعطای تسهیلات، ارائه مشاوره، بهره مندی از معافیت های مالیاتی به مدت ۲۰سال و آزاد بودن نقل و انتقال ارز ازخارج از کشور به پارک فناوری پردیس و بالعکس در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: