سیف:

تاکنون ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی در کشور پرداخت شده است

سیف رئیس بانک مرکزی: در چارچوب اجرای «طرح بهین یاب» برای تقویت و فعال کردن بخش تولید تاکنون ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی در کشور پرداخت شده است.

به گزارش عیارآنلاین، ولی الله سیف در حاشیه بازدید از واحد تولیدی فرش پارس واقع در شهر صنعتی البرز به ایرنا افزود: در چارچوب اجرای «طرح بهین یاب» برای تقویت و فعال کردن بخش تولید تاکنون ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی در کشور پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: نظام بانکی تلاش دارد این نیاز بخش تولید را به ویژه در صنایع کوچک و متوسط در راستای تقویت اشتغالزایی و رشد اقتصادی تامین کند.
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: تسهیلات بانکی مربوط به طرح بهین یاب تاکنون در تحرک بخشیدن به بخش تولید موثر واقع شده است.
وی گفت: حمایت های نظام بانکی کشور از بخش تولید تنها منحصر به آن دسته از بنگاههای اقتصادی که در طرح بهین یاب ثبت نام کرده اند نبوده بلکه واحدهای تولیدی می توانند بطور مستقیم به بانک ها مراجعه کرده و درخواست سرمایه در گردش مورد نیاز خود را ارائه دهند.
سیف افزود: بازدید مسئولان استانی از بنگاه های اقتصادی می تواند ضمن آشنا کردن آنها با مشکلات موجود، به تصمیم گیری های بهتر نیز کمک کند.
همچنین در این بازدید درخواست استمهال بدهی واحد فرش پارس تولید کننده انواع گونی به میزان هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مطرح و رسیدگی به آن در دستور کار قرار گرفت.

منبع: بنکر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: