بخش عمده مطالبات معوق و غیرجاری بانک سینا را، شرکتهای زیرمجموعه این بانک تشکیل میدهد

براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده بانک سینا، سود خالص این بانک در سال گذشته ۲۲۶ میلیارد و ۹۰۱ میلیون تومان بوده و شرکت‌های زیرمجموعه بانک سینا بخش عمده معوقات و مطالبات غیرجاری این بانک را تشکیل می‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، مجوز برگزاری مجمع عمومی بانک سینا از سوی بانک مرکزی روز گذشته صادر و مجمع این بانک امروز برگزار می‌شود.

براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده بانک سینا، سود خالص این بانک با ۴ درصد کاهش نسبت به سال قبل ۲۲۶ میلیارد و ۹۰۱ میلیون تومان بوده است.

همچنین این بانک در سال گذشته ۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان سود به سپرده‌گذاران خود پرداخت کرده در حالی که سود قطعی قابل تخصیص به سپرده‌گذاران ۲ هزار و ۳۶۴ میلیارد تومان بوده است، بنابراین طبق گزارش حسابرس ۹۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان مازاد بر آنچه که باید به مشتریان بانک پرداخت می‌شده، اعطا شده است.

همچنین طبق بند ۱۲ یادداشت حسابرس، هزار و ۶۰۵ میلیارد تومان مانده تسهیلات اعطایی به شرکت‌های فرعی و وابسته به بنیاد مستضعفان است که عمدتا سررسید گذشته و معوق است.

بر اساس این گزارش، طبق یادداشت توضیحی ۸-۹ این بانک، سود تسهیلات دریافتی سهامدار عمده از بانک سینا ۸ درصد بوده در حالی نرخ سود تسهیلات اعطایی به سایر شرکت‌ها در این فهرست حداقل ۲۴ و حداکثر ۲۸ درصد است.

سود بانک از محل تسهیلات اعطایی با ۲۷ درصد رشد ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان و سود سپرده‌گذاری و سرمایه‌گذاری ۶۴۳ میلیارد تومان بوده است.

سرمایه پایه بانک سینا هزار و ۵۴۴ میلیارد تومان و نسبت کفایت سرمایه ۱۲٫۵ درصد گزارش شده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: