۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۳
مدیر عامل بانک ملی:

محدودیت های دلاری از طرف آمریکا فعلا پابرجاست اما در سایر ارزها کار خوب پیش می‌رود

مدیرعامل بانک ملی با انتقاد از برخی محدودیت‌های مبادلات دلاری توسط آمریکا گفت: محدودیت های دلاری از طرف آمریکا فعلا پابرجاست اما در سایر ارزها کار خوب پیش می‌رود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا حسین‌زاده درخصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر بازداشت معاون فناوری اطلاعات بانک ملی گفت: این خبر توسط مقام‌های مسئول تکذیب شده است.
وی در پاسخ به این سوال که اخیراً دیوان محاسبات اعلام کرده است که حدود ۴۰۰ مدیر و مقام دریافتی بالای ۲۰ میلیون تومان داشتند و آیا این مسئله شامل حال مدیران بانک ملی نیز بوده یا خیر؟ اظهار داشت: خیر ما از اینگونه مدیران نداشته‌ایم؛ دستگا‌ه‌های نظارتی تمامی نهادها، بانکها و مؤسسات دولتی را مورد بازرسی قرار داده‌اند و به گفته خود این عزیزان در بین همه اینها، بانک‌های دولتی مقرراتی و منضبط‌تر بودند.
مدیرعامل بانک ملی ادامه داد: حتی در بانک ملی نیروهای سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اتاق مخصوصی داشته و آنجا مستقر هستند و تمامی مصوبات و تصمیم‌های ما را نیز دارند و گزارش این عزیزان حاکی از این بوده که بانک‌های دولتی از همه مقرراتی‌تر بوده‌اند و در بین همه بانک‌‌ها نیز بانک‌های «ملی و سپه» مقرارتی‌تر بودند.
حسین‌زاده با بیان این مطلب که دریافتی‌‌های کارکنان بانک ملی خیلی پایین‌تر از حد تصور مردم است، تصریح کرد: در بانک‌های دولتی همه سازمانهای نظارتی نمایندگانی دارند و این بحث‌هایی که در رابطه با دریافتی‌های بالا مطرح شده بیشتر در بانک‌های خصوصی و نیمه خصوصی بوده و شاید این دریافتی‌ها هم براس اساس قانون بوده است.
وی درخصوص تاثیر برجام بر مبادلات بانکی و اینکه گفته شده است برجام تاثیر بسزایی بر مبادلات بانکی با کشورهای اروپایی نداشته است، گفت: برجام واقعا تاثیر داشته است. بعد از برجام گشایشی صورت گرفته است و سوئیفت برقرار شده و ما توانستیم با بانک‌های دیگر کشورها وارد مذاکرات شویم.
مدیر عامل بانک ملی اضافه کرد: شعبات خارج از کشور فعال شدند. با بانک‌های خیلی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، اسپانیا، اتریش و ایتالیا قرارداد همکاری بسته‌ایم. فعالیتهای بانکی نسبت به قبل از برجام زمین تا آسمان متفاوت شده است.قبلا حتی یک دلار هم نمی‌توانستیم جابجا کنیم اما الان برعکس شده و می‌توانیم از طریق سیستم بانکی پول حواله کنیم و حتی صادرکنندگان ما از طریق نظام بانکی می‌توانتد کالای خود را صادر کنند و پول صادرات خود را از طریق مثلا شعبه بانک ملی هامبورگ به داخل انتقال بدهند و به نرخ روز دلار را به بانک ملی بفروشند.
به گفته وی تاکنون و پس از برجام حدود  ۱۷ هزار پیام سوئیفتی و مبادلات بازرگانی در بانک ملی حاکم بوده است.
حسین‌زاده همچنین با انتقاد از برخی محدودیت‌های مبادلات دلاری توسط آمریکا اظهار داشت: متاسفانه ما محدودیت از طرف آمریکا در مبادلات دلاری داریم اما در سایر ارزها کار خوب پیش می‌رود.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: