مدیر اسبق بانکی:

با صدور کارت های اعتباری معاملات صوری، پارتی‌بازی و فاکتورهای غیرواقعی کاهش می یابد

حاتمی، مدیر اسبق بانکی: در گذشته معاملات صوری و پارتی‌بازی و فاکتورهای غیرواقعی، قیمت تمام شده تسهیلات را برای بانک‌ها و مردم افزایش می‌داد، اما با صدور کارت‌های اعتباری، دسترسی به تسهیلات با سیکل اداری روان‌تری در حال انجام است و هر مشتری در صورت خوش‌حسابی می‌تواند از تسهیلات بالاتری تا سقف ۵۰ میلیون تومان از طریق این کارت‌ها بهره‌مند شود.

به گزارش عیارآنلاین، احمد حاتمی‌یزد در پاسخ به این پرسش که چرا بانک‌های عامل (دولتی و خصوصی) در ارائه کارت‌های اعتباری مرابحه ( ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیونی) ترجیح می‌دهند ارگان‌هایی که از  این بانک‌ها حقوق دریافت می‌کنند در اولویت دریافت کارت‌ها باشند؟ به ایلنا اظهار داشت: این موضوع به دلیل سهولت در اعتبار سنجی مشتریان است.
وی افزود: مسلما ارائه کارت‌های مرابحه به کارمندان بانک‌ها و یا افرادی که حقوق‌شان را از این بانک‌ها دریافت می‌کنند آسان‌تر است و از ریسک کمتری هم برخوردار است.
مدیرعامل اسبق بانک صادرات در مورد کارت‌های اعتباری خرید لوازم خانگی داخلی و عدم موفقیت آن در جامعه ادامه داد: با توجه به این که برای این قبیل از کارت‌ها سقف خرید تعیین شده بود و تنها باید کالای تولید داخل خریداری می‌شد مردم نیز چندان از آن استقبال نکردند.
حاتمی یزد خاطر نشان کرد: این در حالی است که در کارت‌های جدید شرط و شروط کارت‌های گذشته را برای مردم نگذاشته‌اند و متقاضیان می‌توانند کالای تولید داخلی و یا اجناس‌خارجی را در سبد خرید خود داشته باشند.
وی تصریح کرد: پس از حدود ۴۰ سال برای اولین بار است که اجناس و کالاهای فروشندگان در انبارها دپو شده و اصناف در فروش کالاهای خود مشکل دارند.
حاتمی یزد افزود: طی سال‌های گذشته هر کالای داخلی که تولید می‌شد به فروش می رفت اما با توجه به اینکه در حال حاضر قدرت خرید مردم کم شده و به فروش نمی‌روند. عرضه کارت‌های مرابحه به فروش این اقلام کمک می کند.
وی ادامه داد: در گذشته معاملات صوری و پارتی‌بازی و فاکتورهای غیرواقعی، قیمت تمام شده تسهیلات را برای بانک‌ها و مردم افزایش می‌داد، اما با صدور کارت‌های اعتباری، دسترسی به تسهیلات با سیکل اداری روان‌تری در حال انجام است و هر مشتری در صورت خوش‌حسابی می‌تواند از تسهیلات بالاتری تا سقف ۵۰ میلیون تومان از طریق این کارت‌ها بهره‌مند شود.
حاتمی یزد تصریح کرد: نباید این اقدام را که پس از سال‌ها تلاش به ثمر رسیده را زیر سوال برد. عرضه کارت‌های اعتباری سالهاست در کشورهای دیگر رواج دارد و این اقدام به تازگی در ایران اجرا شده و باید به توسعه آن کمک کرد.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: