فرسودگی ۵۷ درصدی تخت های بیمارستانی

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت: در حال حاضر به ازای هر هزار نفر، یک و نیم تخت بیمارستانی در کشور داریم، از این میزان ۵۷ درصد تخت‌ها به خصوص در بیمارستان‌های دولتی فرسوده هستند که هدف‌ ما این است که برای افزایش ارائه خدمت به بیماران تعداد تخت‌های موجود به ۲٫۸ به ازای هر هزار نفر برسد.

به گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت؛ با بیان اینکه در حال حاضر به ازای هر هزار نفر، یک و نیم تخت بیمارستانی در کشور داریم، گفت: از این میزان ۵۷ درصد تخت‌ها به خصوص در بیمارستان‌های دولتی فرسوده هستند که هدف‌ ما این است که برای افزایش ارائه خدمت به بیماران تعداد تخت‌های موجود به ۲٫۸ به ازای هر هزار نفر برسد.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که طی سال‌های منتهی به قبل از اجرای طرح تحول سالانه یک هزار و ۷۵۰ تخت بیمارستانی ساخته می‌شد ولی با آغاز طرح تحول ما در این دولت متعهد شدیم که در طی این چهار سال سالانه ۵ هزار و ۲۵۰  تخت که در مجموعه ۲۱ هزار تخت می‌شود را تحویل دهیم.
قائم مقام وزیر بهداشت درباره بعضی از اتاق‌های ۶ تخته در برخی از بیمارستان‌های پایتخت عنوان کرد: ما با توجه به کمبود تخت‌های بیمارستانی نمی‌توانستیم تعداد تخت‌ها را کاهش دهیم ولی تا جایی که امکان داشته با توجه به طرح هتلینگ استاندارد این تخت‌ها را افزایش دادیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: