۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹
وزیر بهداشت:

قاچاق دارو و لوازم آرایشی مهم‌‌ترین تهدید برای سلامتی مردم

هاشمی، وزیر بهداشت: موضوع قاچاق دارو و لوازم آرایشی را مهمترین تهدید برای سلامتی و جیب مردم است، این محصولات ماده موثر مفیدی ندارند و از سویی تهدیدی برای حمایت از تولید داخل محسوب می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان امیرالمومنین شهرستان خدابنده در پاسخ به پرسشی مبنی بر موضوع قاچاق دارو، گفت: همه مسئولیت مقابله با قاچاق دارو با ما نیست و دستگاه‌های متعددی در این زمینه مسئولیت دارند.

هاشمی با بیان اینکه نظارت بر داروخانه‌ها وظیفه ماست، افزود: متاسفانه جدا از داروخانه‌ها، دارو و لوازم آرایشی قاچاق وارد بازار می‌شوند که در کنترل ما نیست.

وزیر بهداشت گفت: امیدواریم به موضوع قاچاق به عنوان یک مساله بسیار مهم و یکی از موانع اصلی توسعه و پیشرفت و اقتصاد مقاومتی نگاه شود.

هاشمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه موضوع قاچاق گفت: ایشان انتظار دارند که در این زمینه دستگاه‌ها کار ویژه‌ای انجام دهند.

وزیر بهداشت موضوع قاچاق دارو و لوازم آرایشی را مهمترین تهدید برای سلامتی و جیب مردم دانست و گفت: این محصولات ماده موثر مفیدی ندارند و از سویی تهدیدی برای حمایت از تولید داخل محسوب می‌شوند و امیدواریم در این زمینه طبق فرمایش مقام معظم رهبری همه کمک کنند و یک کار ویژه در این زمینه صورت گیرد و دستگاه‌ها به این پدیده به عنوان یک کار اداری نگاه نکنند.

هاشمی در ادامه، توسعه دولت الکترونیک را نیز در این زمینه راهگشا دانست و گفت: امیدواریم با توجه به سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، همه دستگاه‌ها در راستای توسعه دولت الکترونیک به وزارت بهداشت کمک کنند.

وزیر بهداشت گفت: اگر همه مراحل ورود، تولید و پخش دارو در بازار و داروخانه‌ها و تا تجویز آن توسط پزشکان، الکترونیک شوند هم هزینه‌ها کمتر خواهد شد و در عین حال نظارت‌ها بیشتر خواهد شد و از سویی مردم نیز وقتی دارو و یا تجهیزات پزشکی در اختیارشان قرار می‌گیرد متوجه اصالت و سلامت آن محصول می‌شوند و البته همه زیر ساخت‌های لازم برای تحقق این امر را فراهم کرده‌ایم و نیاز به همکاری بیمه است.

هاشمی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش تخت‌های بیمارستانی جدید با توجه به جمعیت زیاد این منطقه گفت: امیدوارم بیمارستان جدید این شهرستان که انتظار به حق مردم نیز است با پیش بینی اعتبار لازم در بودجه سال ۹۶، ساخته شود.

منبع: آنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: