تحویل یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن چغندرقند به کارخانه‌ها/ برنامه کشت پاییزه ۱۸ هزار هکتاری چغندرقند محقق می‌شود

تاکنون یک میلیون و ۱۰۳ هزار تن محصول از کشت پاییزه و بهاره چغندرقند، تحویل کارخانه‌های قند شده است.

به گزارش عیارآنلاین، مجری برنامه چغندرقند و نیشکر معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: برداشت چغندرقند بهاره از دهه آخر شهریورماه در کشور آغاز شده و تاکنون ۷۵۰ هزار تن محصول، تحویل کارخانه‌ها شده است.

علیرضا یزدانی افزود: برداشت چغندرقند پاییزه نیز در برخی استان‌ها آغاز شده و به رقم ۳۷۳ هزار تنی رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع از کشت پاییزه و بهاره چغندرقند در کشور یک میلیون و ۱۰۳ هزار تن محصول، تحویل کارخانه‌های قند شده است.

یزدانی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری بیش از شش میلیون تن چغندرقند، حاصل کشت بهاره و پاییزه تحویل کارخانه‌ها شود.

وی تصریح کرد: به‌طور قطع تولید امسال چغندرقند در مقایسه با سال گذشته از افزایش برخوردار است،‌در حالی که هنوز به پیک برداشت نرسیده‌ایم.

کشت پاییزه در سه‌هزار هکتار از اراضی کشور تاکنون

مجری برنامه چغندرقند و نیشکر معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: تاکنون بیش از سه‌هزار هکتار از اراضی کشور به زیر کشت چغندرقند پاییزه رفته که عمده کشت در استان خوزستان انجام شده است.

یزدانی تأکید کرد: کشت پاییزه چغندرقند در استان‌های خراسان رضوی، شمالی، اصفهان، ایلام، خوزستان و کرمانشاه در حال انجام است.

وی از استقبال کشاورزان از کشت پاییزه خبر داد و پیش‌بینی کرد که به برنامه ابلاغی امسال که سطح ۱۸ هزار هکتاری است، دست یابیم.

یزدانی در پایان اظهار داشت: استان‌های ایلام، گلستان، خراسان شمالی، کرمانشاه برای نخستین‌بار به زیر کشت چغندرقند پاییزه می‌روند.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: