راه اندازی ۶۱۵ پژوهشسرای دانش آموزی در ابتدای سال تحصیلی ۹۶-۹۵

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: ۶۱۵ پژوهش سرای دانش آموزی در ابتدای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در سراسر کشور راه اندازی شده است./ با توجه به فروش ۳۰ تا ۴۰ دلاری نفت، میانگین حقوق فرهنگیان ۸۰ تا ۸۵ درصد افزایش داشته است.

علی زرافشانبه گزارش عیارآنلاین، علی زر افشان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سیرجان با بیان اینکه توسعه هر کشور و منطقه ای  در گرو توسعه آموزش و پرورش است،  خاطر نشان کرد: اگر آموزش و پرورش توسعه یابد مردم فرهیخته می شوند و مردم فرهیخته، توسعه کشورشان  را رقم می زند.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش بر اساس  مبانی دین اسلام و جمهوری اسلامی، بخصوص سخنان مقام معظم رهبری امری حاکمیتی و فرا دستگاهی است و شورای آموزش و پرورش جلوه فرادستی بودن آموزش و پرورش است.

زرافشان از پروژه مهر به عنوان یکی از جلوه های مشارکت در آموزش و پرورش نام برد و افزود: با مشارکت مردم ، نهاد ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی سال تحصیلی جدید در سراسر  کشور با شور و نشاط آغاز شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: پروژه مهر به عنوان پروژه ملی است و در آن همه ی ابعاد پرورشی و آموزشی دانش آموزان مورد توجه قرارگرفته و توجه ویژه ای به مسائل تربیتی شده است.

علی زرافشان اظهار کرد:  ۶۵۰ دارالقران  در راستای توجه به مسائل تربیتی دانش آموزان در سراسر کشور در دو سال اخیر تاسیس و احیاء شده است.

وی از مناطق جنگی و اردو های راهیان نور به عنوان کلاس تربیتی نام برد و افزود: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۷۳۰ هزار دانش آموز به اردو های راهیان نور اعزام شده اند.

زر افشان به محدودیت های بودجه ای دولت در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: به رغم این محدودیت ها بودجه آموزش و پرورش دوبرابر شده است.

وی با بیان اینکه در دورانی که نفت با قیمت ۱۲۰ دلار به فروش می رسید، تجربه افزایش ۶ درصدی حقوق فرهنگیان را داشته ایم، افزود: با توجه به فروش ۳۰ تا ۴۰ دلاری نفت، میانگین حقوق فرهنگیان در دولت تدبیر و امید ۸۰ تا ۸۵ درصد افزایش داشته است.

منبع: وزارت آموزش و پرورش

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: