پایین بودن نمرات مدارس غیر دولتی در مقایسه با مدارس دولتی در مناطق کم برخوردار

عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش: میانگین نمرات امتحانات نهایی مدارس غیردولتی پایین نیست./ در مناطق کم برخوردار میانگین نمرات مدارس دولتی ۲ نمره بیش‌تر از مدارس غیردولتی است. در جدول میانگین نمرات امتحانات نهایی تعداد زیادی از مدارس غیردولتی در صدر جدول، تعداد زیادی در میانه جدول و در حال رقابت با مدارس دولتی و تعدادی نیز در انتهای جدول هستند.

عبدالرسول عمادیبه گزارش عیارآنلاین، عبدالرسول عمادی، با اشاره به اخبار منتشره شده از قول وی در خصوص پایین بودن میانگین نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان مدارس غیردولتی، اظهار کرد: میانگین نمرات مدارس غیردولتی در مناطق برخوردار ۲ نمره بیش از مدارس دولتی است و در مناطق کم برخوردار میانگین نمرات مدارس دولتی ۲ نمره بیش‌تر از مدارس غیردولتی است.

وی افزود: در جدول میانگین نمرات امتحانات نهایی تعداد زیادی از مدارس غیردولتی در صدر جدول، تعداد زیادی در میانه جدول و در حال رقابت با مدارس دولتی و تعدادی نیز در انتهای جدول هستند و این امر نشان دهنده ضعیف بودن مدارس غیردولتی نیست.

عمادی در ادامه یادآور شد: متاسفانه یکی از خبرگزاری‌ها از حرف بنده سوء استفاده کرده است و آن را به گونه‌ای منتشر کرده که گویا بنده اذعان کردم «میانگین نمرات نهایی مدارس غیردولتی پایین است» که بابت انتشار این خبر از موسسان مدارس غیردولتی و فعالان این حوزه عذرخواهی می‌کنم زیرا هدف من جفا در حق این مدارس نبوده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اوائل شهریورماه امسال در مصاحبه ای با رسانه ها گفته بود: پایین‌ترین نمرات امتحانات نهایی متعلق به مدارس غیردولتی است.

وی درباره وضعیت کیفی و کمی نمرات دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی گفت: مدارس غیردولتی در جدول میانگین نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان، پایین‌ترین رتبه را دارند و تقریبا در تمام مناطق کشور حتی در شهرهای بزرگ همانند تهران در مناطق بالاشهر نیز وضعیت نمرات امتحانات نهایی دانش‌آموزان مدارس غیردولتی مطلوب نیست و مدارس در آخر جدول قرار دارند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: