توسعه و نظام‌مند شدن نظارت بر مدارس در راستای دائمی شدن لایحه مدارس غیر دولتی

عباسی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: دائمی شدن لایحه مدارس غیردولتی به توسعه و نظامند شدن نظارت های این مدارس کمک می کند./ تمامی موانع و مشکلات صرفا با دائمی شدن مدارس رفع نمی شود./ در این راستا سرمایه گذاران می توانند در جهت توسعه و ارتقای فعالیت هایشان گام بردارند./ تنوع مدارس در کشور بالاست که این مساله به نفع نظام تعلیم و تربیت نیست.

اسدالله عباسیبه گزارش عیارآنلاین، اسداله عباسی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛ درباره تاثیر دائمی شدن لایحه مدارس دولتی و تاثیر آن در عملکرد این مدارس گفت: این لایحه و دائمی شدن آن به حل بسیاری از مشکلاتی که در مسیر فعالیت مدارس غیردولتی است، کمک بسزایی می کند.

وی ادامه داد: هرچند تمامی موانع و مشکلات صرفا با دائمی شدن مدارس رفع نمی شود، اما با اجرای آن به حداقل کاهش می یابد.
عباسی با بیان اینکه این امر امیدواری برای فعالان و سرمایه گذاران در بخش غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ایجاد می کند، اظهار داشت: در این راستا سرمایه گذاران می توانند در جهت توسعه و ارتقای فعالیت هایشان گام بردارند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص عملکرد سه ساله مدارس غیردولتی عنوان کرد: در مجموع عملکرد خوبی را در این بخش شاهد هستیم.
وی افزود: با این وجود اما تنوع مدارس در کشور بالاست که این مساله به نفع نظام تعلیم و تربیت نیست و باید به این امر توجه شود و برای آن تمهیداتی اندیشیده شود.
عباسی بیان کرد: به طور کلی با تصویب این لایحه برای مدارس غیردولتی باید بخش های نظارتی در این نهادآموزشی تقویت شود تا مدارسی که در چارچوب قانون آموزش و پرورش حرکت نمی کنند، به طور نظامند به فعالیت بپردازند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: