رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی :

دولت با عرضه گوشت وارداتی از تنش در بازار جلوگیری کرد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: سیل و تب برفکی موجب خسارت به دام‌ها شد. در عید قربان ۵۰ هزار راس فقط در تهران ذبح شد و همین مقدار هم در محرم ذبح می‌شود؛ علاوه بر این در اربعین نیز مصرف بالا می‌رود و از طرفی سردشدن هوا نیز مصرف را افزایش می‌دهد؛ اما با ورود دولت به این کار تنش بازار کم شده است.

گوشت قرمز_ گوشت گوسفندیبه گزارش عیارآنلاین، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که ورود دولت به تنظیم بازار گوشت و تزریق گوشت وارداتی از پیش سرد شده چه تاثیری در بازار این محصول داشته است، بیان داشت: دولت با این کار مانع از بهم ریختگی بازار این محصول در ایام محرم شده است تجار این گوشت‌ها را وارد کشور کرده‌اند و این کار مورد تایید ماست اگر این اتفاق نمی‌افتاد بحران بیشتر می‌شد.

او افزود: این گوشت‌های گوسفندی پیش سرد شده است و با گوشت منجمد متفاوت است. گوشت گاوی بصورت منجمد عرضه می‌شود که برزیلی هم هست؛ اما گوشت‌هایی که برای تنظیم بازار وارد شده گوشت تولیدی کشورهای ارمنستان، قرقیزستان و گرجستان است که دام‌های این کشور‌ها مشابه دام‌های ما است و پیش سرد شده وارد می‌شود.

ملکی در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر یک سال و نیم است که گوشت‌های داخلی نیز بدلیل بالا بردن بهداشت آن به محض ذبح عرضه نشده و ۲۴ ساعت پیش سرد می‌شوند. به همین خاطر بهداشت گوشت افزایش یافته است واین گوشت‌های وارداتی نیز مشابه همین محصولات است و در شرکت‌ها بسته بندی عرضه می‌شود و قیمت هر کیلوگرم آن در زمان عرضه به مغازه دار بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که ورود دولت و آزادسازی ذخایر چه تاثیری در قیمت گوشت داخلی خواهد داشت، گفت: این کار از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری می‌کند و یقینا این شرایط درقیمت گوشت داخلی تاثیرگذار خواهد بود.

او در ادامه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه را برای مصرف کنندگان ۳۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: علت افزایش قیمت کمبود دام سبک است؛ امسال سیل و تب برفکی موجب خسارت به دام‌ها شد. در عید قربان ۵۰ هزار راس فقط در تهران ذبح شد و همین مقدار هم در محرم ذبح می‌شود؛ علاوه بر این در اربعین نیز مصرف بالا می‌رود و از طرفی سردشدن هوا نیز مصرف را افزایش می‌دهد؛ اما با ورود دولت به این کار تنش بازار کم شده است و دام میادین روان‌تر عرضه می‌شود و امیدواریم که این کار در ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: