۱۹۵ هزار دانش آموز کشور زیرپوشش طرح خرید خدمات آموزشی هستند

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش: اجرای طرح خرید خدمات در سال گذشته از بازماندن ۱۹۵ هزار دانش آموز کشور از تحصیل جلوگیری شد./ درصد دانش آموزان محصل در مدارس غیر دولتی از ۱۰٫۵ درصد از کل جمعیت ۱۳ میلیون نفری دانش آموزان به ۱۰٫۷۴ درصد رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد روز پنجشنبه در نشست مشترک مدیران کل آموزش و پرورش قطب چهار و پنج کشور در مشهد افزود: اجرای طرح خرید خدمات آموزشی از محورهای اصلی و اقدامات موثر در توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم، حاشیه نشین و سخت گذر است.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی های جامع برای تداوم این طرح انجام شده است، اظهار کرد: تعداد دقیق دانش آموزان زیر پوشش این طرح هنوز نهایی نشده و به زودی رقم دقیق و افزایش پوشش آن اعلام می شود.
وی گفت: این طرح به دلایل کمبود نیروی انسانی و وجود مشکل برای تامین آن، کمبود فضای آموزشی مناسب و تعداد اندک دانش آموزان در برخی مناطق اجرا شده که تاکنون آثار مثبتی نیز داشته است.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: با اجرای این طرح در سال گذشته از بازماندن ۱۹۵ هزار دانش آموز کشور از تحصیل جلوگیری شد که این تعداد هر سال افزایش می یابد.
وی اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش رسیده بدون احتساب نوآموزان پیش دبستانی و بزرگسالان درصد دانش آموزان محصل در مدارس غیر دولتی از ۱۰٫۵ درصد از کل جمعیت ۱۳ میلیون نفری دانش آموزان به ۱۰٫۷۴ درصد رسیده است.
وی گفت: اجرای طرح خرید خدمات آموزشی با هدف حمایت از دانش آموزان مناطق محروم اجرا می شود و تحصیل برای تمام دانش آموزان زیرپوشش این طرح رایگان است.
نشست یک روزه مدیران کل آموزش و پرورش قطب چهار و پنج کشور با حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان های یزد، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، سمنان و مازندران در مشهد برگزار شده است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: