۱۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
مدیرکل مدارس غیردولتی:

خدمات فوق برنامه خارج از برنامه درسی، اختیاری است

زینی وند، مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش: خدمات فوق برنامه خارج از برنامه درسی، اختیاری است. این دستورالعمل به کلیه استان ها ابلاغ شده است./ مجموع ساعت رسمی و فوق برنامه درسی ۳۱ ساعت است و اضافه بر آن خدمات ویژه محسوب می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، مجتبی زینی وند درباره جزئیات و زمان ابلاغ شهریه خدمات ویژه مدارس غیردولتی اظهار کرد: آنچه تحت عنوان خدمات ویژه مدارس غیردولتی مطرح می‌شود، همان فعالیت‌های  فوق برنامه است که به دو دسته تقسیم می‌شود.

وی افزود: نوع اول فعالیت فوق برنامه در متن برنامه درسی است و دانش آموزی که از ساعت  ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ در مدرسه حضور دارد آن را می‌گذراند. ساعت درسی مصوب مدارس در شورای عالی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۲:۳۰ است و مدارس فعالیت‌هایی را در متن برنامه درسی می گنجانند و شهریه آن در قالب شهریه ثابت اخذ می‌شود؛ اما نوع دوم، فعالیت فوق برنامه خارج برنامه درسی مدرسه است و باید مورد توافق اولیاء باشد.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه خدمات فوق برنامه خارج از برنامه درسی، اختیاری است گفت: ابتدا انجمن اولیاء و مربیان و شورای مدرسه این فعالیت‌ها را تصویب می‌کنند و پس از آن شورای نظارت استان و کارگروه الگوی تعیین شهریه، میزان شهریه فوق برنامه را براساس فرمولی که ما ارائه کردیم را تعیین می‌کنند.

زینی وند افزود: مجموع ساعت رسمی و فوق برنامه درسی  ۳۱ ساعت است و اضافه بر آن خدمات ویژه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه  این دستورالعمل به کلیه استان ها ابلاغ شده و از ابتدای شروع به کار مدارس در سوم مهرماه قابل اجراست اظهار کرد: چون معمولا فعالیت‌های فوق برنامه خارج برنامه درسی باید از سوی انجمن اولیاء و مربیان و شورای مدرسه تایید و شهریه آنها در استان به تصویب برسد، ممکن است کمی به طول بیانجامد اما معمولا از اواخر مهرماه عملیاتی خواهد شد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: