وزیر کشور: باید به نرخ رشد جمعیت ۲ و یک دهم درصد برسیم

وزیر کشور: در جلسه امروز شورای اجتماعی مقرر شد همه تلاش ها به سمت و سویی برود که بتوانیم به حداقل ۲ و یک دهم درصد رشد جمعیت برسیم.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای اجتماعی در وزارت کشور درباره مصوبات جلسه امروز افزود: مسئله جمعیت ، سیاست های جمعیتی و نحوه اجرا و چگونگی آن در جلسه امروز مطرح شد که در این خصوص سازمان ثبت ، وزارت بهداشت و درمان و سازمان برنامه و بودجه گزارش دادند.

وی گفت: همه دستگاه ها مکلف شدند که این همکاری را با وزارت بهداشت و درمان داشته باشند به ویژه دستگاه های فرهنگی در حوزه فرهنگ سازی.
رحمانی فضلی افزود: اکنون براساس گزارشی که به ما دادند نرخ رشد جمعیت ، دو و ۲ دهم درصد است.
وزیر کشور گفت: گزارش بعدی ما در بحث مناطق بحرانی بود.
رحمانی فضلی گفت: یکی از فعالیت های مهمی که جزء اولویت های پنجگانه مقام معظم رهبری نیز است بحث مناطق بحرانی در منطقه قلعه گنج است که سعیدی کیا مسئول آن است.
وی افزود: برای اینکه این الگو را به صورت عملی پیاده کنیم و سیاست و برنامه ها را تسری بدهیم ، اقدامات خوبی که در قلعه گنج در ابعاد مختلفی انجام شده و گزارش مفصلی نیز دادند مورد تأیید و تاکید شورا قرار گرفت .
رحمانی فضلی گفت: مصوب شد ۳۱ شهرستان از هر استان با شاخص های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و امنیتی که بحرانی تلقی می شوند انتخاب شوند تا همان تجربیات (قلعه گنج) را بتوانیم در آنجاها نیز برنامه ریزی کنیم و انجام دهیم.
وزیر کشور در ادامه گفت: بحث بعدی ما درباره چهارمین ملاقاتی است که اعضاء شورا و سران قوا قرار است دهم آبان با مقام معظم رهبری داشته باشند که قرار شد در این کار دستگاه ها حول محور اولویت فعالیت پنجگانه گزارش خود را ارائه دهند که در این جلسه به طور کلی مطرح و تاکید شد گزارش ها آماده شود.
 هنوز حکمی برای معاون سیاسی نزده ام
وزیر کشور گفت: هنوز حکمی برای معاون سیاسی وزیر کشور نزده ام و هر وقت تغییر کند متوجه خواهید شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه شورای اجتماعی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسید آیا در آستانه انتخابات تغییر تحولاتی در میان معاونان انجام خواهید داد؟ که وزیر کشور در پاسخ گفت: این یک اصل است و هر لحظه و هر وقت لازم بدانیم و ارزیابی ها نشان دهد تغییر و تحول خواهیم داشت.
وی ادامه داد: درباره تغییر معاون سیاسی هر وقت حکم دادیم متوجه می شوید.
رحمانی فضلی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: درباره معاون سیاسی حکم داده اید؟ گفت: هنوز نه
وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره آخرین وضعیت واگذاری املاک شهرداری تهران پرسید؟ گفت: من خودم در جلسه ای با آقای قالیباف موضوع را مطرح کردم و ایشان اظهار علاقه کرد این مسئله را از طریق شهرداری و مستندات و مدارکی که وجود دارد همانطور که به قوه قضاییه و سازمان بازرسی ارجاع داد به وزرات کشور نیز ارجاع دهد و ما نیز بررسی هایی که دولت موظف کرده است انجام می دهیم و به دولت گزارش می دهیم  و اکنون روند کار انجام می شود.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: