توسعه روابط ایران و مالزی در حوزه زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گفت در شرایطی که ایران و مالزی مصمم به توسعه روابط هستند و با توجه به وقفه ای که در این روابط ایجاد شده بود، حوزه زنان و خانواده می تواند زمینه بسیار مناسبی برای توسعه روابط باشد.

به گزارش عیارآنلاین، ‘شهیندخت مولاوردی’ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: در شرایطی که سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به مالزی انجام شد، فرصت بسیار مناسب و ارزشمندی برای توسعه روابط در اختیار داریم.
وی گفت: نخست وزیر مالزی هم اشاره کرد که مانعی در مسیر توسعه و گسترش مناسبات وجود ندارد. این اراده و علاقه دو طرف مبنی بر توسعه روابط در حال حاضر وجود دارد و امیدواریم به زودی وارد مرحله اجرایی شود.
معاون رئیس جمهور در خصوص همکاری های پیشین ایران و مالزی در حوزه زنان و خانواده، گفت: دو کشور حدود ۱۰ سال پیش در خصوص زنان و خانواده تفاهم نامه همکاری مشترک امضا کردند، اما زمان آن به پایان رسیده و تمایل داریم این تفاهم نامه را تمدید کنیم.
وی گفت: زمینه سازی می شود به زودی و با شرایط جدید و به روز این تفاهم نامه امضا و اجرایی شود و براساس آن دو طرف برنامه های اجرایی مشخص را انجام دهند.
مولاوردی در ادامه گفت: اسلامی بودن دو کشور از جمله زمینه های مشترکی است که به توسعه روابط کمک می کند و سرفصل های مشترک در بخش زنان بین ایران و مالزی در مقایسه با سایر کشورها بسیار زیاد است و می تواند در تبادل اطلاعات و تجربیات کمک کننده باشد و در نهایت به بهبود وضعیت زنان دو کشور منجر شود.
وی تصریح کرد: هر دو کشور به ویژه در توانمندسازی و توان افزایی زنان کارهایی را که قابل ارائه است انجام داده اند و می توانند این ظرفیت ها را با یکدیگر مبادله کنند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، این سفر را مقدمه بسیار خوبی برای ورود عملی به توسعه بیش از پیش مناسبات دانست.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: