مالیات پلکانی سیاست مناسب برای کنترل درآمد پزشکان متخصص

آریایی نژاد، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی: اجرای مالیات پلکانی، سیاست مناسبی برای کنترل درآمد پزشکان متخصص است، اجرای مالیات پلکانی برای درآمد متخصصان منوط به وجود سیستم نظارتی دقیق است.

به گزارش عیارآنلاین، احمد آریایی‌نژاد، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که نمی‌توان حق کار کردن را از افراد گرفت، گفت: کار جوهر وجودی افراد است و هر فرد مایل است که کار زیادی داشته باشد.

وی اجرای اخذ مالیات پلکانی برای درآمد متخصصان را منوط به وجود سیستم نظارتی دقیق برشمرد و افزود: ما در عمل ثابت کرده‌ایم که در مقوله نظارت ضعیف عمل می کنیم.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درآمد بیش از حد در سیستم دولتی را به‌ دور از عدالت دانست و گفت: باید کار برای متخصصان به‌نحوی در مراکز دولتی تعریف شود تا میزان درآمد آن‌ها از یک حدی بیشتر تجاوز نکند که البته این میزان درآمد باید شامل کارانه، اضافه‌کار ، حقوق و دستمزد باشد.

آریایی‌نژاد با بیان این‌که برای کنترل میزان درآمد بخش خصوصی هم مالیات پلکانی راهکار مناسبی است، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب با اجرای این طرح از بروز اختلاف طبقاتی جلوگیری می‌شود. وجود مناطق محروم در کشور برای کار بیش از اندازه متخصصان هم نوعی بی‌عدالتی محسوب می‌شود و باید بی‌عدالتی‌ها را برطرف و جبراننمود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حرف زدن درباره حق و عدالت میدان وسیعی دارد اما عمل کردن به آن تنگ و ضیق است، یادآور شد: حضرت علی(ع) از شدت عدالتش شهید شد و هم‌اکنون زمان امتحان مسئولان است که چگونه عدالت را رعایت می‌کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: