افزایش ۱۴ درصدی دریافتی پزشکان خانواده

کلانتری، قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت: پزشکان خانواده روستایی بدانند که دریافتی آنها در سال ۹۵ نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش خواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر ناصر کلانتری در برنامه «نبض» شبکه خبر که این هفته به موضوع مشکلات پزشک خانواده روستایی اختصاص داشت، گفت: پزشکان خانواده روستایی بدانند که دریافتی آنها در سال ۹۵ نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش خواهد داشت.

وی همچنین از آماده شدن تفاهمنامه وزارت بهداشت با پزشکان خانواده خبر داد و افزود: این تفاهمنامه ۳ ساله خواهد بود تا مشکلات این پزشکان در همکاری با وزارت بهداشت، کمتر شود.
کلانتری با عنوان این مطلب که وزارت بهداشت از عملکرد پزشک خانواده روستایی رضایت نسبی دارد، گفت: حقوق پزشکان خانواده روستایی تا شهریور پرداخت پرداخت شده است.
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلام اینکه ۶۸۰۰ پزشک عمومی تحت عنوان پزشک روستایی با وزارت بهداشت همکاری می کنند، افزود: این تعداد پزشک برای ۲۸ میلیون نفر روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت خدمات سلامت ارائه می دهند.
کلانتری با عنوان این مطلب که هر ۴۰۰۰ نفر یک پزشک عمومی نیاز دارد، گفت: با این اوصاف در حدود ۷ هزار پزشک خانواده نیاز داریم و به عبارتی ۲۰۰ پزشک خانواده روستایی کم داریم.

منبع: میزان

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: