رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی:

طرح تحول باید با اجرای نظام ارجاع تداوم یابد

رئیس بسیج جامعه پزشکی با تأکید بر ادامه طرح تحول سلامت که توانست از فقر بیماران بکاهد،گفت:هر طرحی امکان نواقص دارد، بنابراین نباید انبوه فواید این طرح ملی را نادیده گرفت و فقط ضعف‌ها را بُلد کرد، نقد کارشناسی نیز باید بدون جنجال‌ رسانه‌ای صورت پذیرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد رئیس زاده با اشاره به اینکه هدف سازمان بسیج جامعه پزشکی، حمایت از طرح تحول سلامت است، اظهار داشت: همواره این سازمان از مدافعان «طرح تحول سلامت» بوده و از آن حمایت می‌کند، بنابراین هرگونه نقدی باید منصفانه صورت پذیرد، علی الخصوص از طرف نهادهای مهمی همچون بسیج؛ بطوریکه رهبر معظم انقلاب تأکید و توصیه کرده بودند بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی حتماً در مباحث مطالبه‌گرانه خود، که کاری ارزشمند است با سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور هماهنگ باشند زیرا نخبگان و باسابقه ترین پزشکان و مسئولان ارشد نظام در حوزه سلامت در این سازمان عضو هستند و مباحث متعدد سلامت و فعالیت‌های وزارت بهداشت را رصد و پیگیری می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور از مهمترین مشکلات طرح تحول سلامت را مربوط به بیمه‌ها عنوان کرد و گفت: طرح تحول سلامت باید با ایجاد منابع پایدار ضمن برطرف کردن نکات ضعف، جلوگیری از درمان‌های القایی با تکیه بر گایدلاین‌ها و با اجرایی کردن نظام ارجاع ادامه یابد، و از همه مهمتر و قدر مسلم اصلاح ساختار بیمه‌ای لازمه اصلی تداوم این طرح ملی است.

به گفته رئیس‌زاده اجرای مرحله سوم این طرح بزرگ، گام موثری برای از میان برداشتن بسیاری از مشکلات حوزه درمان و سلامت جامعه است؛ بنابراین کمک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حمایت از وزیر بهداشت و همچنین گوشزد کردن مشکلات و موانع اجرای این طرح، هدفگذاری سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور اضافه کرد: مشکلات طرح تحول نظام پزشکی کشور از سوی سازمان بسیج جامعه پزشکی به صورت کارشناسی شده و به دور از هیاهو و جنجال‌های رسانه‌ای در دستور کار این سازمان قرار دارد.

رئیس‌زاده، خاطرنشان کرد: کمک به اجرای هر چه بهتر طرح تحول نظام سلامت کشور با حمایت ۴۰۰ کانون بسیج جامعه پزشکی کشور انجام می‌شود تا این طرح به نتیجه مطلوب خود برسد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: