عضو شورایعالی پرستاری:

طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران مخالف قانون ارتقاء بهره‌وری است

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد مخالف قانون ارتقاء بهره‌وری است، تصریح کرد: طبق قانون ارتقاء بهره‌وری هر پرسنل مجاز است حداکثر ۸۰ ساعت اضافه کار در ماه با اجازه کارفرما داشته باشد اما در طرح قاصدک(پرداخت مبتنی بر عملکرد) با افزایش میزان عملکرد فرد میزان کارانه با ضریب افزایش می‌یابد.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود مجرد تأخیر در پرداختی‌ها به پرستاران را ناشی از بدهی سازمان‌های بیمه‌گر دانست و گفت: هنوز اختلاف پرداختی‌ها و تبعیض هم‌چنان پابرجاست.

عضو هیات مدیره نظام پرستاری ارومیه با بیان اینکه به‌رغم ادعای برخی که کارانه پرستاران با اجرای طرح تحول سلامت ۲ تا۳ برابر می‌شود اما عملا چنین نشده است، خاطرنشان کرد: اضافه‌کار در مراکز درمانی به‌معنای کار مفت کردن است و پرسنل ناچارا برای جبران حقوق ناکافی خود ناگزیر از اضافه کار هستند.

مجرد ادامه داد: به‌عنوان مثال فردی با ۲۰ سال سابقه کار و با ۱۶۰ ساعت موظفی در ماه و دریافتی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد و میزان اضافه کار همین فرد با ۱۷۰ ساعت در ماه نهایتا یک میلیون تومان خواهد شد به‌عبارتی اضافه کار به‌ معنای جبران کمبود نیرو با هزینه کمتر است.

وی یادآور شد: به‌عنوان مثال میزان اضافه کار یک نیروی طرحی با میزان دریافتی ۲ میلیون تومان و احتساب اضافه‌کار ساعتی ۳ هزار تومان معادل ۶۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می‌شود.

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با بیان اینکه طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد مخالف قانون ارتقاء بهره‌وری است، تصریح کرد: طبق قانون ارتقا بهره‌وری هر پرسنل مجاز است حداکثر ۸۰ ساعت اضافه کار در ماه با اجازه کارفرما داشته باشد اما در طرح قاصدک(پرداخت مبتنی بر عملکرد) با افزایش میزان عملکرد فرد میزان کارانه با ضریب افزایش می‌یابد.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: