۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶

حداقل حقوق پرستار ۲ میلیون تومان تعیین شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه یک سوم استاندارد دنیا در کشور پرستار داریم، گفت: این قشر از جامعه حداقل ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد میرزا بیگی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد حقوق پرستاران، گفت: پرستاران همچون سایر گروه‌های علوم پزشکی حقوق و کارانه دریافت می‌کنند و این مسئله براساس حکم کارگزینی و ابلاغ دولت صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پرستاران حداقل ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، گفت: میزان دریافتی پرستاران شرکتی نیز نباید کمتر از این باشد. در ارتباط با میزان کارانه‌ها نیز در مقایسه با سال ۹۲ میانگین ۳ برابر کارانه پرستاران افزایش یافته است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اضافه کرد: براساس نظام پرداخت نوین، سهم کارکنان غیر پزشک به حدود ۲۹ درصد رسیده است و این در حالی بوده که در دولت قبل در بهترین شرایط کارانه ۲۲٫۵ درصد در نظر گرفته می‌شد.

میرزابیگی با تاکید بر اینکه یک سوم استاندارد دنیا پرستار داریم، گفت: به شدت به افزایش تعداد پرستار و به کارگیری آنها نیازمندیم، البته از سال آینده شاهد فارغ‌التحصیلی ۱۱ تا ۱۲ هزار پرستار خواهیم بود که این رقم تا قبل از این حدود ۵ هزار نفر در سال بود.

وی اضافه کرد: تیمی را برای بازرسی بیمارستانهای خصوصی تشکیل داده‌ایم که تاکنون ۱۲ بیمارستان را بررسی کرده‌اند و زمانی که این تعداد افزایش یابد آیین‌نامه و ابلاغاتی را خواهیم داشت.

میرزا بیگی عنوان کرد: معاونت پرستاری پس از اجرای طرح تحول تثبیت شده و سالیانه برنامه‌های معاونت پرستاری در شورای معاونین مطرح و در کتاب برنامه‌ریزی عملیاتی وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

وی از سطح‌بندی خدمات پرستاری به صورت حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای خبرداد و اعلام کرد: بعد از نظرخواهی از تمامی مجامع پرستاری و ساماندهی نیروهای مرتبت مناسب با سطح‌بندی خدمات پرستاری به دو قسمت حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای تبدیل شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت از شروع ساخت و تهیه سریال ۵۲ قسمتی در شب میلاد امام رضا برای معرفی سیمای واقعی پرستار به جامعه خبرداد و گفت: ۳۴۰ میلیارد ریال جهت پاویون‌های پرستاری اختصاص داده شده و وزیر بهداشت دستوری را برای توسعه انجمن‌های علمی پرستاری به تعداد گرایش‌های کارشناسی ارشد صادر کرده است.

میرزابیگی با بیان اینکه مشارکت خواهی از پرستاران در پست های مدیریت و غیر پرستاری به طور وسیع در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت می‌گیرد، گفت: ۲۲۰ برنامه آموزش مداوم با نظر مجامع مختلف پرستاری ابلاغ و تصویب شده است.

وی گفت: آیین‌نامه جذب اعضای هیات علمی بالینی پرستاری ابلاغ شده است و بیمه‌نامه اعتباربخشی جدید بازنگری اساسی آن صورت گرفته همچنین شورای مشورتی و کمیته‌های ۱۲ گانه تخصصی مراقبت‌های پرستاری در این معاونت با مشارکت حدود ۱۰ نفر از صاحب‌نظران پرستاری و نهادهای پرستاری راه‌اندازی شده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: