۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
معاون داخلی بازرگانی دولتی :

مابقی مطالبات گندمکاران تا دو هفته آینده واریز می شود

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت:تا به امروز ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات به کشاورزان پرداخت و مابقی حداکثر ظرف دو هفته آینده واریز می شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در خصوص تاخیر مطالبات گندمگاران اظهار داشت: تا به امروز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن گندم با ارزش ریالی بالغ بر ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از گندمکاران خریداری شده که ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ به کشاورزان پرداخت و مابقی حداکثر ظرف دو هفته آینده به حساب آنها واریز می شود.

وی در پاسخ به انتقاد نمایندگان مجلس در خصوص تاخیر پرداخت مطالبات گندمکاران گفت: کشاورزان  مالک محصولشان هستند و می توانند آن را در بازار آزاد به بنکداران بفروشند و تنها در صورت نبود خریدار دولت اقدام به خرید تضمینی محصول از کشاورزان می نماید.
عباسی معروفان ادامه داد: طبق روال همه ساله مطالبات گندمکاران پس از تامین منابع مالی بلافاصله به حساب کشاورزان واریز می شود و قانونی در خصوص پرداخت مطالبات پس از خرید وجود نداشته است.
وی ادامه داد: مطالبات گندمکاران پس از تامین منابع مالی، فروش اوراق سلف و اخذ تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده است.
 معروفان در پاسخ به انتقاد دیگر نمایندگان مجلس مبنی بر آنکه تاخیر در پرداخت مطالبات موجب دیرکرد معوقات بانکی برای کشاورزان می شود، بیان داشت: این امر قیاس صحیحی نیست چرا که بدهکار باید بدهی خود را پرداخت نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: